Skype Uygulamasının Android Uygulaması Rekor Kırdı

6 sene önce Skype’ı satın almış olan Microsoft şirketi, mobil cihazlar içerisinde FaceTime ve de WhatsApp gibi uygulamalarla yarışacak bir duruma gelebilmek amacı ile her geçtiğimiz gün yeni bir tane özellik ile kullanıcıların karşılarına çıkmaya da devam etmekte.

Skype Uygulamasının Android Uygulaması Rekor Kırdı

6 sene önce Skype’ı satın almış olan Microsoft şirketi, mobil cihazlar içerisinde FaceTime ve  de WhatsApp gibi uygulamalarla yarışacak bir duruma gelebilmek amacı ile her geçtiğimiz gün yeni bir  tane özellik ile kullanıcıların karşılarına çıkmaya da devam etmekte.

Bu sene içerisinde Skype’ın Android sürümüne çok büyük bir ağırlık vermiş olan Microsoft şirketi, Haziran ayında yayınlamış olduğu Skype 8.0 isimli sürümü ile beraber uygulamanın tasarımını tamamen değiştirip, pek çok yeniliği de kullanıcılar ile buluşturmuş oldu.

Yapılmış olan radikal bir takım değişikliklerin Skype uygulamasının atağa geçmesini sğalamış olduğu, Play Store verilerinin sayesinde bir defa daha doğrulanmış oldu. Çünkü, Skype uygulamasının Android sürümünün indirme ile ilgili rakamları, bugün itibari ile tam 1 milyar barajını da aşmış oldu.


Temmuz 2013 senesi içerisinde Play Store üstünden 100 milyon defa indirilmiş olan Skype’ın indirme ile ilgili rakamları Şubat 2015 senesinde ise 500 milyon tane seviyesine ulaşır iken, son 2 sene içerisinde gerçekleştirilmiş olan değişiklikler ile beraber bu sayı tam tamına 2'ye katlanmış bir durumda oldu.

Microsoft şirketi bunun sayesinde 2011 senesi içerisinde 8.5 milyar dolar tutarında ödeme yaparak satın almış olduğu Skype ile çok ciddi bir büyüme ivmesi yakalamışken, gelecek dönemde yapacak olduğu radikal değişimler büyük bir merak ile beklenmekte.

microsoft skype android
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.