Siri Üçüncü Parti Desteği Değişiyor

Siri iOS 11 sonrasında baştan sona yenilenecek. Peki yeni Siri hakkında ortaya atılan iddialar neler? Siri nasıl bir sanal asistan olacak? İlk bilgiler ve dikkat çeken detaylar.

Siri Üçüncü Parti Desteği Değişiyor

En köklü sanal asistanlardan biri olarak bilinen Siri için yeni haberler gelmeye başladı. WWDC 2017 etkinliğinde tanıtılması beklenen yeni mobil işletim sistemi olan iOS 11 işletim sistemiyle beraber Apple’ın sistemsel bir değişim yapacağı ve Siri’nin de bu değişimden nasibini alacağı ortaya çıktı. İddialara göre yapılan değişimle beraber Siri artık üçüncü parti uygulamalara daha hakim olacak. iOS 11 serisiyle beraber gelen yeni Siri asistanının artık sistemsel olarak da değişeceği belirtiliyor.

Siri Ödeme Sistemlerini Yönetebilir

Yenilenecek olan sanal asistanın, ödeme sistemi uygulamalarına doğrudan dahil olması da gündem de olan bir gelişme. Üçüncü parti uygulamalara daha kapmalı bir şekilde katılacak olan Siri’nin bu değişikliğiyle beraber çevrim dışı kullanımlarda bile sanal asistanın komutları algılayıp buna göre kullanıcılara cevaplar vereceği de belirtiliyor.

Özellikle üçüncü parti yazılımlarda da çevrim dışı olarak destek vermesinin gündeme gelmesiyle beraber yapay zekası değiştirilmiş bir Siri mi kullanılacak merak edilmeye başlandı. Henüz bu konuda da bir açıklama bulunmuyor.  

siri apple sanal asistan ios 11
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.