Siri İle Alakalı Çok Şaşırtan Bir Karar

Apple şirketi bundan sonraki süreç içerisinde Siri ile Spotlight'a ait olan web arama sonuçları konusunda varsayılan şekilde Bing arama motorunun yerine Google şirketine ait olan arama motoruna geçmiş bir halde. Pekala, Apple şirketi bu konu ile alakalı bir şekilde tam olarak nasıl bir açıklamayı gerçekleştirdi?

Siri İle Alakalı Çok Şaşırtan Bir Karar

Apple  şirketi bundan sonraki süreç içerisinde Siri ile Spotlight'a ait olan web arama sonuçları konusunda varsayılan şekilde Bing  arama motorunun yerine Google şirketine ait olan arama motoruna geçmiş bir halde. Pekala, Apple şirketi bu konu ile alakalı bir şekilde tam olarak nasıl bir açıklamayı gerçekleştirdi?

Apple şirketinin  tarafından alınmış olan bu karar hali ile çok ciddi bir anlamda dikkat çekmiş oldu. Firma artık Siri isimli sanal asistan uygulaması ile iOS aramaları içerisinde, Mac bilgisayarlarında yer alan Spotlight özelliği içinde ve de  Safari isimli web tarayıcısında Google şirketine ait olan arama motorunu varsayılan bir şekilde kullanacaklarını resmi bir şekilde duyurdu.


Apple şirketi; Google şirketi ve de  Microsoft  şirketi ile güçlü ilişkileri yer aldığının ve olanaklı durumdaki en iyi kullanıcı deneyimini sunma maksadıyla kararlı durumda olduklarının altını çizmekte. Bu kararla beraber firmanın, Bing ile ilgili defterini normal durumdaki arama sonuçları için bir zaman kapatmak niyetinde bulunduğunu da açık bir şekilde söyleyebiliriz. Diğer taraftan, bir zamanlığına daha web görüntüsünün sonuçları Siri isimli sanal asistan için Bing’ten aralıksız olarak gelmeye devam ediyor olacak. Video  ile ilgili sonuçları ise doğrudan YouTube üstünden gelecek.

macOS High Sierra çıkması ile beraber gerçekleştirilmiş olan bu değişim, umuyoruzki gerçekten kullanıcıların lehine olarak sonuçlanır.

apple iphone siri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.