Siri İçin Yeni Bir Değişiklik Daha Gündem Oldu

Siri için yeni bir patent görseli yayınlandı. Siri nasıl özellikler kazanacak? Yeni Siri sisteminde neler sunulacak?

Siri İçin Yeni Bir Değişiklik Daha Gündem Oldu

Apple’ın resmi sanal asistanı olarak gösterilen Siri sanal asistanının özellikleri her geçen gün biraz daha gelişmeye devam ediyor. Özellikle son seri iOS 10 işletim sisteminden sonra çok daha işlevsel hale gelen yeni seri sanal asistanın bu süreçten sonra gelişimi de hızlanmaya başladı. Sürekli geliştirilmeye devam edilen Siri’nin son olarak yeni bir gelişim sürecine daha gireceği iddia edildi. Bu kez ortaya çıkan yeni bir patent görseli Siri’nin çok daha gelişmiş sistemlerle donatılacağını gösteriyor. Hemen yeni patent görselleriyle beraber ortaya çıkan yeni Siri sisteminden bahsedelim.

Siri Nasıl Değişecek?

Yapılan yeni çalışmayla beraber paylaşılan patent görsellerine göre artık Siri’nin görselleri de algıladığını görebileceğiz. Yen sistemin işleyişi de oldukça basit olacak. iMessage üzerinden kullanılacak olan sistem sayesinde Siri gelen mesajlarda yer alan görsel içerikleri tanıyabilecek. Doğrudan görsellerin tanınmasıyla beraber Siri bu görseller hakkında arama da yapabilecek.

Sadece Apple’ın kendi mesajlaşma uygulaması için geçerli olduğu görülen yeni özelliğin başka uygulamalara da entegre edilip edilmeyeceği konusunda ise pek bir bilgi bulunmadığını belirtelim. Sadece patent görselleri bulunan yeni Siri’nin gelişimi için ise ne kadar süre beklemek gerekecek ya da yeni iOS işletim sistemiyle beraber yenilenmiş Siri’yii görmek mümkün olacak mı? Henüz belli değil.   

siri siri özellikleri siri patent
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.