Siri İçerisinde Tehlikeli Güvenlik Açığı

Siri güvenlik açığı ortaya çıktı. Siri'nin sisteminde ortaya çıkan güvenlik açığı neden kaynaklanıyor? Siri açıkları için Apple'dan açıklama geldi mi?

Siri İçerisinde Tehlikeli Güvenlik Açığı

Geçtiğimiz günlerde en çok konuşulan sanal asistanlardan biri olan Siri için yeni bir iddia ortaya atıldı. Siri için ortaya atılan yeni iddialara göre aslında sanal asistan içerisinde önemli bir açık söz konusu. İlk bakışta çok önemli bir açık olarak gösterilmese de daha büyük sorunlara neden olabileceği belirtilen açığın neden olduğu sistem ise iPhone kilit ekranıyla ilgili olan bir sorunu işaret ediyor. Bilindiği gibi Siri aslında telefon kilit ekranında olsa bile bazı komutlara cevap verebiliyor. Fakat belli başlı komutlar dışında güvenlik açısından ekstra bir bilgi verilmediğini de biliyoruz. Sanal asistan teknolojisinin daha iyi bir deneyim sunması açısından oldukça önemli olan kilit ekranı kullanımının ise belli başlı güvenlik açıklarına neden olduğu belirtiliyor.

Siri Açığı Hücresel Veriyi Etkiliyor

Elde edilen bilgilere göre Siri sanal asistanı kilit ekranındayken telefonun hücresel veri sistemine erişim sağlanabiliyor. Bunun için Siri’ye Hücresel Veri diye seslenmeniz yeterli. Bu işlemin ardından interneti açıp kapatabiliyorsunuz.

Şimdilik çok büyük soruna neden olmayacağı düşünülen açığın ilerleyen dönemlerde ise yeni açıkların ortaya çıkmasının yolunu açtığını da söylemek gerek. Apple’ın Siri hakkında yapacağı açıklama merakla bekleniyor. Apple’ın açığı nasıl kapatacağı ise şimdilik bilinmiyor. Bunun için Apple’ın Siri açıklamasını beklemek gerekecek.

apple siri siri sanal asistan siri açığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.