Şimdi de Gaz Çıkartma Uygulaması Yaptılar

Face ID isimli özellik, bilmekte olduğunuz gibi iPhone X modeli ile beraber yaşamımıza girdi.

Şimdi de Gaz Çıkartma Uygulaması Yaptılar

Face ID isimli özellik, bilmekte olduğunuz gibi iPhone X modeli ile beraber yaşamımıza girdi. Telefonun ön kısmında yer almakta bulunan sensörüler 30.000 tane noktacıkla kullanıcıların yüzlerini taramakta ve parmak izinin yerine güvenliği bu şekilde sağlamakta. Öte yandan bu sistemin sayesinde kullanıcıların yüz hareketlerini de birebir taklit etmekte bulunan Animoji’ler kullanılmaya başlanmış oldu.

Haberimize konu olmuş bulunan FacefARt isimli uygulaması da, herhangi bir işlevsel yararı olmamasına karşın yüz tanıması sistemini kullanıp eğlenebileceğiniz  çok ilginç bir uygulama olarak karşımızda.  Uygulamayı açarak telefona bakıp ağzınızı açtığınız zaman, uygulama bir gaz çıkartma sesini çıkartmakta.

Her ne kadar yayınlanmış olan bu uygulama eğlenme maksadının ötesine geçemese bile, asıl olarak Face ID sistemi için değişik uygulamalar geliştirilebilecek olduğunu göstermesi açısından fazlası ile önemli. Gelecek günler içerisinde yüz tanıma sistemini kullanmakta olan çok değişik uygulamalar görmemizde olası bir durum. Zaten bahsi geçen bu uygulamayı geliştirmiş olan kişi de, daha fazla iOS eko sistemi için uygulama geliştirmekte bulunan biri.

Uygulama ile alakalı olan detaylara ise geliştiricinin GitHub sayfası üzerinden çok hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bakalım gelecek günler içerisinde iPhone X modeli için özel bir şekilde geliştirilen fakat daha yararlı olan uygulamaları görebilecek miyiz.

iphone x face ıd facefART
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.