Silikon Vadisi'ninde Trump'a Karşı Olduğu Açıklandı

Microsoft şirketi ile birlikte Google şirketi, Facebook şirketi, Uber şirketi ve Intel şirketi gibi Silikon Vadisinin devleri, Amerika Birleşik Devletleri'nin Başkanı görevinde bulunan Donald Trump ile ilgili göçmenlere uygulanmakta bulunan tutumun yumuşatılması ve de DACA programının hakkında geriye bir adım atılması ile ilgili çok önemli bir mektuba imzasını attı.

Silikon Vadisi'ninde Trump'a Karşı Olduğu Açıklandı

Microsoft şirketi ile birlikte Google şirketi, Facebook şirketi, Uber şirketi ve Intel şirketi gibi Silikon Vadisinin devleri, Amerika Birleşik Devletleri'nin Başkanı  görevinde bulunan Donald Trump ile ilgili göçmenlere uygulanmakta bulunan tutumun yumuşatılması ve  de DACA programının hakkında geriye bir adım atılması ile ilgili çok önemli bir mektuba imzasını attı.

Başkan görevinde bulunan Trump, gelecek vadetmekte olan öğrencilere verilmekte bulunan DACA isimli oturma izni ile ilgili programının iptaliyle alakalı çeşitli açıklamalar yapmıştı. Kamuoyunun genel olarak ''Hayalperestler'' şeklinde de bilmekte olduğu program kapsamında bulunan öğrenciler, oturma ile birlikte çalışma izni konusundaki olanaklarına da sahip olmakta. Teknolojinin devleri de buna karşı yasanın onaylanmaması amacıyla Amerika Birleşik Devletleri'nin Kongresi’ne bir çağrıda bulunmakta.

Amerikan Rüyası ile ilgili Koalisyon şeklinde kurulan harekete dahil bulunan firmalar, Kongre üzerinden Hayalperestler isimli programına destek beklemekte olduklarının ve programın korunmasının gerekli olduğunun altını çizmekte. Facebook kurucusu ile birlikte CEO’su görevinde bulunan Mark Zuckerberg öncülüğünde yer alan hareket, Hayalperestler’in  bu toplumun bir parçası durumunda bulunduğuna dikkat çekmekte.

Fortune 500 listesinde yer alan en büyük 25 tane şirketin %72’lik büyük bir kısmının DACA isimli programından aktif bir şekilde yararlanmakta olduğunu da not olarak düşmekte büyük bir yarar var.

 

abd trump silikon vadisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.