Shazam'in Satın Alınması Apple Tarafından Onaylandı

Üyelerin şarkılar ile birlikte filmleri, televizyon programlarını ve de reklamları çok kısa ses klipleri üstünden tespit etmesine yarayan Shazam isimli uygulaması artık resmi bir şekilde Apple şirketinin çatısı altına girmiş halde. İddiaları dönmekte olan satın alma hamlesi, 2 firma tarafındanda resmiyete kavuşturulmuş oldu.

Shazam'in Satın Alınması Apple Tarafından Onaylandı

Üyelerin şarkılar ile birlikte filmleri, televizyon programlarını ve de reklamları  çok kısa ses klipleri üstünden tespit etmesine yarayan Shazam  isimli uygulaması artık resmi bir şekilde Apple şirketinin  çatısı altına girmiş halde. İddiaları dönmekte olan satın alma hamlesi, 2 firma tarafındanda resmiyete kavuşturulmuş oldu.

Firma tarafından yapılmış olan açıklama, Shazam ve de yetenekli ekibinin firmaya dahil olduğunu belirtmekte. Apple Music ile birlikte Shazam’ın tamamen doğal bir uyum içerisinde olduğu ve müziklerin keşfi amacıyla ortak bir tutku paylaşmakta olduğunun altı çizilirken, kullanıcılara mükemmel müzik deneyimleri sunmakta olduğu da vurgulanmakta. Öte yandan, mağaza için fazlasıyla heyecan verici planların yapılmış olduğu ve anlaşmanın onaylanmasıyla beraber birleşmenin sabırsızlıkla beklenmekte olduğu da açıklanıyor.

Shazam de firmanın bir parçası olduklarını duyurmuş olmanın heyecanını yaşamakta. Dünya üzerindeki en yüksek dereceli uygulamalarından bir tanesi olduklarının altını çizmiş olan firma, yüz milyonlarca sayıdaki kullanıcılarının olduğunu ve de  Apple şirketiyle daha çoğunu sunacaklarını da ifade etmekte.

Uygulamanın aslında 1 milyar dolar  tutarında değerlemesine karşın, 400 milyon dolar  tutarındaki meblağı kabul etmiş olması da farklı bir tartışma konusu olmuş durumda. Öte taraftan, uygulanabilir durumdaki  bir iş modeli olmaması ve 2016 senesinde yalnızca 54 milyon dolar tutarında bir gelir elde etmiş olmasınında bu kararda etkili bir durumda olduğu düşünülmekte.

Popüler durumdaki uygulamanın Apple Music platformu için çok daha gelişmiş bir deneyim sunmak amacıyla kullanılacak olduğu ihtimali fazlasıyla yüksek. Uygulamanın ise kapatılıp kapatılmayacak olduğu şimdilik bilinmemekte. Öte yandan, uygulamanın müzik ve de ses tanımlamasının Siri  isimli dijital asistana entegre edilecek olması da olanaklı. Firmanın artırılmış gerçeklik ile ilgili teknolojisini elde etmekte bu alıma etkili oldu gibi gözükmekte.

Anlaşmanın bitirilmesi ise gelecek haftalarda gerçekleşmiş olacak.

shazam apple satın alma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.