Sharp Şirketi Yeni Bir Telefon Duyurdu

Sharp şirketi, günümüzün akıllı telefon pazarı içerisinde maalesef çok tanınan bir marka olmadı.

Sharp Şirketi Yeni Bir Telefon Duyurdu

Sharp şirketi, günümüzün akıllı telefon pazarı içerisinde maalesef çok tanınan bir marka olmadı. Fakat, kendi anavatanında fazlası ile ilgi görmeye başlayan marka her geçtiğimiz gün çıtayı yükseltip üretmiş olduğu telefonlar ile isminden söz ettirmeyi sürdürüyor.

Son dönem içerisinde çerçevesiz  durumdaki akıllı telefon çalışmalarıyla tanınan Sharp şirketi, ekran ile ilgili çok başarılı bir şirket olduğunu Aquos R  isimli serisinin küçük yapısıyla dikkatleri çekmeyi başaran yeni Aquos R Compact  isimli modeli ile bir defa daha kanıtlamış oldu.

Öteki modellerin tam tersine Aquos R Compact isimli model,  alt kenarı fazlası ile kalın bir tasarımla gelirken, üst seviyedeki ekranı ile birlikte kullanıcıları etkilemeyi başarmış oluyor.

Cihazın 4.9 inç büyüklüğüne sahip olan IGZO LCD özellikli ekranı, 2032×1080 piksellik bir çözünürlük sunmakta. Üst taraftaki kenarlara doğru kavisli bir yapıda bulunan ekranın en dikkat çekici durumdaki noktası da 120 Hz'li bir yenileme hızına sahip durumda olması.

Qualcomm şirketinin 2.2 GHz hızı ile çalışan 8 çekirdekli Snapdragon 660  isimli işlemcisinden güç aldığı açıklanan bu cihaza, Adreno 512 isimli grafik birimi eşlik etmekte.


3 GB'lık bir RAM’e ve  de 32 GB'lık bir depolama alanına sahip durumdaki Aquos R Compact’ın, arka kısmında ise 16.4 megapiksel çözünürlüğe sahip, ön kısmında ise 8 megapiksel çözünürlüğe sahip bir kamera yer almakta.

Android 8.0 Oreo işletim sistemi ve de  EMOPA 7.0 isimli kullanıcı arayüzüyle kutudan çıkmakta bulunan ve Quick Charge 3.0 isimli teknolojisini desteklediği açıklanan Aquos R Compact modeli, 2500 mAh kapasitesine sahip bataryadan beslenir iken ilk etap içerisinde Japonya’da satışa çıkacak.

sharp japonya aquos r
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.