Şeker Hastaları İçin Apple Watch Müjdesi

Apple Watch akıllı saatleri artık şeker ölçümü yapabilecek. Yeni seri akıllı saatlerde yer alacak olan özelliğin detayları neler? Apple Watch nasıl bir değişimle gelecek?

Şeker Hastaları İçin Apple Watch Müjdesi

Akıllı saat teknolojilerinde sağlık uygulamaları baştan beridir kullanılıyor. Özellikle akıllı saatlerinde kalp ritim ölçer sistemleri üzerinde ne kadar gelişmeye başladığını söyleyemeye bile gerek yok. İşte tüm bu akıllı saatler içerisinde en başarılı veri toplayan ve sağlık fitness uygulamalarında da en başarılı olan seri kesinlikle Apple Watch serisi.

Zaten saatin satış rakamlarında da bu durumu görebiliyorsunuz. Oldukça başarılı olan serinin son olarak gündeme gelen özelliği ise adeta bu alanda devrim niteliğinde. İddialar doğruysa Apple Watch tamamen doğru şekilde şeker ölçümü yapabilecek.

Apple Watch 3 İle Şeker Ölçümü Gelebilir

Apple Watch için ortaya atılan yeni sistemde mevcut teknolojilere ihtiyaç kalmıyor. Özellikle bu alanda satışı bulunan portatif şeker cihazlarının mutlaka kan ölçümü istemesi ve her seferinde parmağın delinmesi gibi zorunluluklar yerine Apple Watch doğrudan derinin altını inceleyerek kan akışına göre şeker kandaki şeker miktarı konusunda bilgi verebilecek. Şimdiden ilgi odağı olan sistemde 200 doktorla çalışılması da ölçümlerin ne kadar doğru değerleri sunacağını gösteriyor. Sistemin işleyişi ise oldukça basit olacak.

Kullanıcılar sadece Apple Watch akıllı saatlerine taktıkları şeker bantlarını kullanarak şeker ölçümü yapabilecek. Bu şeker bantları ise portatif değiştirilebilir yapıya sahip olacak. Apple Watch 3 akıllı saatlerinde kullanılması beklenen sistemin ne kadar başarılı olacağı ise saatlerin çıkışıyla beraber netlik kazanmış olacak.   

apple watch kan şekeri apple watch 3 apple watch şeker ölçüm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.