Şanlıurfa'daki Rehine Krizinde Yeni Gelişme

Dün gece saat 21:00 sıralarında Şanlıurfa'da başlayan rehine krizi 29 saat sonra son bulabildi! Babaları tarafından rehin tutulan çocuklar, polisin operasyonu sonucu yakalandı. Polisin etkili planı ile kurtarılan çocuklar devlet hastanesinde tedavi altına alındı.

Şanlıurfa'daki Rehine Krizinde Yeni Gelişme

Şanlıurfa'da hareketli saatlerin yaşanmasına neden olan rehine krizinde, cezaevinden firar eden babanın çocuklarını rehin alması olayında 29 saatin ardından polisin başarılı planı ile cezaevi firarisi baba yakalanırken rehin tutulan çocuklar ise Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Alınan bilgiye göre, Şanlıurfa'da 29 saat süren rehine krizi, dün gece saat 21:00 sıralarında başlamıştı. Cezaevi firarisi babanın çocuklarını rehin tuttuğu rehine krizinde, cezaevi firarisi babanın çocukları Enes ve Gökmen B.’de gece saat 00.20 sıralarında serbest bırakıldı.

Serbest bırakılmalarının ardından ambulansla alınan iki çocuk hastaneye götürülerek tedavi altına alınırken cezaevi firarisi Osman B, saat 16:00 sıralarında da iki çocuğunu serbest bırakması üzerine cezaevi firarisi babanın elinde rehine olarak sadece eşi Gülşah kalmıştı.

Rehin tutulan çocukları cezaevi firarisi babanın elinden kurtaran polis, krizin başlamasından 29 saat sonda operasyon için düğmeye bastı. Gece saat 01.00 sıralarında şüpheliye bir ilaçlı meyve suyu ikram eden polisler, şüpheli babanın ilacın etkisiyle kendisinden geçmesi üzerine operasyon düzenledi.

Polisler, cezaevi firarisi Osman B.’nin ilacın etkisiyle uyumaya başlaması sonrası arka camı kırarak elindeki tüfeği almayı başardı. Diğer polisler ise zanlıyı yakalayarak etkisiz hale getirdi. Araçtan çıkarılan Osman B. ve eşi Gülşah, ambulansla Balıklıgöl Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

şanlıurfa rehine krizi şanlıurfa rehine
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.