Sanayi 4.0 Yolculuğu İçerisinde Akıllı Fabrikaların Dönemi

Mitsubishi Electric şirketi Avrupa Fabrikası Otomasyonunun EMEA Başkanı görevindeki Hartmut Pütz, endüstride yaşanmış olan dijital dönüşüme bir dikkat çekti.

Sanayi 4.0 Yolculuğu İçerisinde Akıllı Fabrikaların Dönemi

Mitsubishi Electric  şirketi Avrupa Fabrikası Otomasyonunun EMEA Başkanı  görevindeki Hartmut Pütz, endüstride yaşanmış olan dijital dönüşüme  bir dikkat çekti. Tüketicilerinde kişiselleştirilmiş olan ürünlere, standart durumdaki ürünlere benzeyen fiyat aralıkları ile ulaşma isteklerinin üretim konusunda esneklik ihtiyacını arttırmakta olduğunu belirten Pütz, bu nokta içerisinde devreye akıllı olan fabrikaların girmiş olduğunu söyledi. Sanayi 4.0 ve de akıllı fabrikaların temelini oluşturmuş olan Nesnelerin İnterneti (IoT) ile bağlantı sağlanmış olan cihaz sayısının gelecek birkaç sene içinde katlanıp artacak olduğunun ön görülmekte olduğunu da ifade eden Pütz, Mitsubishi Electric şirketinin işletmelerin dijital dönüşümleri için sunmuş olduğu ödül almış e-F@ctory konseptinin hakkında da bir bilgi verdi.

Online olan alışverişin yaygınlaşmasının ise üretimde bir esneklik ihtiyacını arttırmakta olduğuna dikkatleri çeken Hartmut Pütz, açıklamasına şu şekilde devam etti; ''Örnek olarak, bir  tane online alışveriş sitesinde uygulanmış olan indirim, üretim hattında yer alan makine veyahut robotların çalışma modelinin değiştirilmesi olayına sebep olabiliyor. Tedarikçiler ise, tüketici isteklerini karşılayabilmek amacıyla tedarik zincirinin hepsinde yer almakta bulunan üreticilerin, üretim hatları içerisinde en üst düzeyde esneklik gösterebilmesini şart koşmaktalar. Dolayısı ile üreticilerin çok daha hızlı  bir şekilde aksiyon alıp herhangi bir  tane ürün için üretimin sayısını süreç sürerken  değiştirebilmeleri çok kritik bir önem taşımakta. Bu nokta içerisinde ise, devreye akıllı  bir fabrika konsepti girmekte. Biz ise Mitsubishi Electric şirketi  olarak, işletmelerin dijital  olan dönüşümü ve  de akıllı fabrikaların geliştirilebilmesine yönelik faaliyetlerimizin hepsini e-F@ctory isimli konseptimizin altında toplamaktayız.''

sanayi 4.0 mitsubishi electric hartmut pütz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.