Samsung'un Yeni Android İnternet Tarayıcısı Güncelleme Aldı

Samsung'un bir süre önce Android cihazlar için geliştirip kullanıma sunduğu internet tarayıcısı için önemli bir güncelleme yayınlandı. CloseBy ve Samsung Dex gibi yeni özellikler sayesinde kullanıcılar harika bir internet tarayıcısı deneyimini yaşayabilecekler.

Samsung'un Yeni Android İnternet Tarayıcısı Güncelleme Aldı

Samsung, geliştirmiş olduğu internet tarayıcısı için dün bir güncelleme yayınlayarak uygulama üzerinde bazı yenilikler ve değişikliklere gitti. Android kullanıcılarına özel olarak geliştirilen Samsung Internet Browser bir süre önce kullanıma sunulmuştu. Kullanıcısına kaliteli bir internet tarayıcısı deneyimini sunan yeni tarayıcının ilk sürümünde belirgin bazı hatalar ile karşılaşılmıştı.

Yayınlanan internet tarayıcısında gözlenen hatalar ve eksiklikleri gidermek adına yayınlanan güncellemede ayrıca CloseBy uzantısı da tarayıcıya eklendi. CloseBy uzantısı ile birlikte kullanıcılar artık çevreleri hakkında bilgi edinebilecekler. Yani kullanıcı akıllı telefonu ile birlikte fiziksel bir maddeye yaklaştığı zaman bildirim alabilecek. Buna örnek olarak bir metrobüs durağının önünden geçildiğinde CloseBy bu durumu algılayacak ve verdiği bildirime tıklanarak metrobüsün kalkış saatleri tek tıkla öğrenilmiş olacak.

CloseBy özelliği ile birlikte oldukça kullanışlı bir özelliğe kavuşan Samsung'un yeni tarayıcısı QR kod okuyucusunu da uygulamasına bu güncellemede ekledi. Uygulamanın eklentiler kısmında kolaylıkla etkinleştirilebilecek QR okuyucu sayesinde tarayıcı kapatılmadan seri bir şekilde QR kodları okutulabilecek.

Samsung Dex Özelliği Tarayıcıya Eklendi

Samsung'un yeni tarayıcısı güncelleme ile Samsung Dex desteğini de aldı. Yalnız Samsung Dex desteği alan tarayıcı sadece Samsung'un son amiral gemileri olan Galaxy S8 ve S8 Plus kullanıcılarının kullanımına sunuldu. Yani farklı model cihazlarda bu özellik şimdilik kullanılamayacak.

Ayrıca tarayıcı motoru ise Chromium 51.2704 sürümüne güncellenirken bu güncelleme sayesinde internet tarayıcısı üzerinden uygulamalar basit bir şekilde yüklenebilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.