Samsung'un Tizen OS İşletim Sistemine Ait Gelecek Planları Yapıldı!

Samsung, Tizen OS kullanan akıllı telefon modellerini global anlamda yaygınlaştırmak için çalışmalarını hızlandıracak. Tizen Geliştiriciler Konferansı'nın bu yılki ayağında bu konunun üzerinde yoğunlaşılırken şirketin planının en üst bölgesinde Tizen OS içeren akıllı telefonları daha popüler hale getirmek yer alıyor.

Samsung'un Tizen OS İşletim Sistemine Ait Gelecek Planları Yapıldı!

Samsung tarafından gerçekleştirilen Tizen Geliştiriciler Konferansı'nın ana maddesi Tizen OS işletim sistemine ait telefon modellerinin kürsel olarak yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi olarak görüşüldü. Gelecek birkaç yıl içinde ne olursa olsun Tizen işletim sistemine sahip akıllı telefonların tüm ülkelerde pazara girmesi gerektiğini belirten yetkililer bunun için çalışmaların hızlandırılacağı bilgisine de yer verdi.

Tizen OS sistemini kullanan akıllı telefonlar şuan için dünya genelinde yer edinmemiş. Özellikle Hindistan'da başta olmak üzere Güney Doğu Asya ve Afrika kıtalarında da popülaritesi hızlı bir şekilde yükselen Tizen OS, Android ve iOS'un ele geçirdiği pazar olan Avrupa ve Amerika'da ise işi oldukça zor.

Son dönemde özellikle Hindistan bölgesinde kullanım oranı hızla artış gösteren Tizen OS bulunduran akıllı telefonların kullanımı oran olarak ise geçtiğimiz yıla göre %100 oranında artış göstermiş. Geçtiğimiz yıl Hindistan üzerinde satılan akıllı telefon modellerinin %30'undan fazlasının Tizen OS işletim sistemine sahip cihazlar olduğunun altını çizen Samsung yetkilileri bu oranları gelecek yıllarda Avrupa'da da bölgesel olarak arttırmak istediklerini belirtti.

iOS ve Android işletim sistemlerinin hakim olduğu Avrupa ve Amerika kıtalarında Tizen OS işletim sisteminin yer edebilmesi için büyük yatırımlar yapılması gerekmekte. Windows Phone sisteminin yer edinemediği bu pazarda Samsung'un Tizen OS işletim sisteminin şansını çok fazla görmediğimizi de belirtelim.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.