Samsung'dan Tizen İşletim Sistemi Hamlesi! İlk Telefon Yolda!

Android ve IOS işletim sistemlerine yeni bir rakip olarak kendi işletim sistemini ön plana çıkarma niyetinde olan Samsung bu hamlesini, Tizen işletim sistemli ilk akıllı telefonu Samsung Pride ile yapmaya hazırlanıyor.

Samsung'dan Tizen İşletim Sistemi Hamlesi! İlk Telefon Yolda!

Çok ciddi yatırımlar yaptığı Tizen işletim sistemli telefonu olan ve şirket içinde de Samsung Pride adını taşıyan akıllı telefon önümüzdeki dönemde piyasaya sürülecek. Telfonla ilgili teknik bilgiler henüz netleşmiş olmasa da, bu hamlenin akıllı telefon pazarında IOS ve Android işletim sistemlerine yeni bir rakip doğuracağı iddia ediliyor. Tizen 3.0 işletim sistemi versiyonu ile birlikte piyasaya süreleceği ifade edilen Samsung Pride, şimdilik sadece Samsung Z2 modelinin hali hazırda satıldığı ülkelerde satışa sunulacak. 

Samsung Z2 modelinin aktif olarak piyasaya sürüldüğü ülkelerde satışa çıkacağı ifade edilen Samsung Pride, Tizen işletim sistemini kullanan ilk akıllı telefon olma özelliğini taşıyacakken, bu durumun akıllı telefon ve tablet pazarına yeni bir rakip getireceği beklentisini de oluşturmuş durumda. Öte yandan ilk olarak belirli ülkelerde satışa sunulacak olan akıllı telefon modelinin, bu ülkelerde test edileceği ve sonrasında ise global pazarda yerini alacağı da tahmin ediliyor. 

Telefonla ilgili elde edilen bilgilerden biri ve belkide en önemlisi, Tizen işletim sistemine sahip olacak olan bu cihazın daha çok sesle kontrol edileceği şeklinde. Samsung, bu yeni akım cihazı ile piyasaya yeni bir soluk getireceğe benziyor. 

Samsung firmasının bu yeni akıllı telefon modelinin ne zaman satışa sunulacağı ise şimdilik netlik kazanmadı ancak satışa sunulacağı ülkeler belli oldu buna göre Samsung Pride, Bangladeş, Hindistan, Nijerya gibi ülkelerde ilk olarak satışa sunulacak. Bu ülkelerdeki satış verilerinin değerlendirilmesinin ardından ise öncelikle Rusya sonrasında Avrupa ülkeleri ve global pazara giriş yapması bekleniyor. 

samsung tizen tizen işletim sistemi samsung pride
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.