Samsung'dan Katlanabilen TV

Samsung'un yeni patentleri, firmanın kıvrılıp, katlanabilen televizyonlar üzerinde çalıştığını ortaya çıkarmasının ardından teknoloji meraklılarını büyük bir heyecan sardı.

  Samsung'dan Katlanabilen TV

Samsung’un 2017’de katlanabilir akıllı telefonunu duyuracağı iddiaları uzun süredir ortalıkta dolaşıyor. Ayrıca bir diğer iddia da Samsung’un katlanabilir televizyon da üreteceği yönünde. Katlanabilir telefonla ilgili aldığı patentler daha önce gündeme gelen Samsung, şimdi de katlanabilir televizyonun patentini aldı. Alınan patentte ekran tıpkı bir kağıt gibi kıvrılabiliyor ve istendiği zaman açılarak televizyon olarak kullanılabiliyor. Söz konusu teknolojinin televizyon haricinde monitörler, oyun monitörleri ve diğer multimedya cihazlarında kullanılabileceği ifade ediliyor. LCD, LED ve OLED ekranların katlanabilir olarak kullanılabildiği belirtiliyor. Şimdilik patent aşamasında olan teknoloji ne zaman gerçeğe dönüşür veya daha da önemlisi gerçeğe dönüşür mü merak konusu.

Samsung Sözünü Tutmadı:

Samsung, OLED ekranlarla ilgilenmediğini birkaç kez söylese bile görünen o ki sözünü tutamadı ve ilk olarak katlanabilir TV patantini aldı. Kıvrılabilen TV'lerin herkesin işine pek yarayıp yaramayacagı şimdiden merak konusu olsada evinde fazla yeri olmayanlar, böyle bir cihazdan faydalanabilir. Örneğin küçük bir evde yaşayanlar ve genellikle laptoplarda TV izleyenler, misafirlerleri geldiğinde katlanabilen TV'yi açabilirsiniz. Veya katlanabilen TV'yi sürekli açık durumda kalabilir ve evde bir parti verilecegi zaman değerli TV'nizi korumak için sarıp kaldırabilirsiniz.
Katlanabilen TV fikri Samsung'tan önce LG'nin de aklına gelmiş, firma 2014'te 18 inç'lik kıvrılabilen bir ekran göstermişti. Ancak firmanın, uzun süre geçmesine rağmen bu ekran üzerinde bir geliştirme yapmadığı biliniyor.
Bu tür patentleri gerçeğe dönüşme garantisinin olmadığını hatırlamakta fayda var, ancak Samsung'un böyle bir yola yönelmesi, rekabetin sıkı olduğu TV piyasasında işleri ilginç hale getirebilir.

 

Samsung Katlanabilir TV Teknoloji LG
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.