Samsung'dan Bixby Destekli Amazon Echo'ya Rakip Cihaz Geliyor

Galaxy S8 modeli ile Samsung tarafından kullanıcıların beğenisine sunulan dijital sesli asistan Bixby teknolojisi kullanılarak Amazon Echo ürününe benzer bir ürün üretilecek.

Samsung'dan Bixby Destekli Amazon Echo'ya Rakip Cihaz Geliyor

İlk olarak Galaxy S8 ve S8 Plus modelleri ile karşımıza çıkan Samsung'un dijital sesli asistanı Bixby'nin, yeni bilgilere göre kullanım alanı akıllı telefonlarla sınırlı kalmayacak. Dev şirketin Bixby teknolojisini kullanarak yeni bir akıllı hoparlör üretimini arefesinde olduğu iddia ediliyor.

Samsung'a ait olduğu iddia edilen bir patent görseli ile firmanın akıllı hoparlör üretiminde belli bir aşama kaydettiği görülüyor. İnce bir gövdeye oturtulmuş bir ekrana sahip olması beklenen cihaz bizlere Amazon'un Echo ürününü anımsatıyor.

Amazon'un Echo ürününe benzer geliştirmeleri yapan tek firma Samsung değil. Daha önce Microsoft tarafından da buna benzer bir plan geliştirileceği belirtilmişti. Bunun yanında Apple'ın da akıllı sesli asistanı Siri ile oluşturacağı evde kullanım sağlayacak olan akıllı hoparlör üreteceği duyumları dillendirilmişti.

Güney Kore'li şirket Samsung'un akıllı hoparlörün ihtiyaç duyabileceği tüm teknolojileri geliştireceği uzun zamandır biliniyordu. SmartThings adı verilen sistemle birlikte geliştirilecek olan hoparlör ilerde oluşturulabilecek bir akıllı ev için kontrol merkezi işlevini de görebilir.

Samsung'un dijital sesli asistanı Bixby henüz çok yeni bir teknoloji. Elbette bu sistemde belli başlı hatalar zamanla görülebilecektir. Samsung'un Bixby ile ilgili planları bu durumdan dolayı uzun bir süreye yayılabilir.

İşte Samsung'un Bixby teknolojisini kullanarak geliştirmek istediği hoparlöre ait patent görseli:

samsung bixby akıllı hoparlör

samsung bixby akıllı hoparlör akıllı ev amazon echo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.