Samsung Z4 Modelini Kendi Tizen 3.0 İşletim Sistemi İle Geliştiriyor

Akıllı telefon sektörünün zirvesinde yer alan isimlerden birisi şüphesiz ki Samsung. Bu kez ise uzun süredir üzerinde konuşulan Tizen ile gelen Samsung Z4 ile gündemde olacak. Samsung kendi geliştirdiği işletim sistemini servis etmeye başlıyor.

Samsung Z4 Modelini Kendi Tizen 3.0 İşletim Sistemi İle Geliştiriyor

Samsung Z4 tanıtımı ile beraber özellikleri, Tizen 3.0 işletim sistemi ve sınıf aralığını öğrenme imkânı bulduk. Şu an diğer cihazlarla kıyaslandığında üst segmente hitap etmediğini söyleyebiliriz. Fakat DJ Koh tarafından lansmanda yapılan açıklamalar zaten hedefin orta sınıf olduğunu gösteriyor.

Teknik özellikleriyle Samsung Z4 Tizen 3.0 işletim sisteminin gelişimi için en önemli adım olacak. Klasikleşen kavisli ekranın 4.5'' olacağı ve 1 GB RAM ile sabit bir modelin satışa çıkacağı açıklandı. Aynı zamanda kamera deneyimini arttırmak için ön kamerası LED flaş ile desteklenecek. Arkada ise iki tane LED flaş kullanıldığını görüyoruz.

Dört çekirdekli bir işlemciye sahip olan ve 1.5 GHz hızla gelecek olan Samsung Z4 pil konusunda ise 2.050 mAh ile düşük sayılabilecek bir çizgide yer alıyor. Dolayısıyla Türkiye'de kallavi bir cihaz bekleyen Samsung kullanıcılarını tatmin etmeyeceği kesin.

Yinede Tizen 3.0 deneyimini ilk yaşayacak olanlar Z4 kullanıcıları olacak. Cihazın satışı için Hindistan ilk durak olurken Çin, Japonya ve Hong Kong gibi Uzakdoğu ülkeleri bu haritada ilk adımları ortaya çıkarıyor. Türkiye'de Samsung Z4 satılacak mı konusunda ise henüz bir tarih belirtilmiyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.