Samsung Şirketiyle Apple Şirketinden Katlanabilir Bir Telefon Rekabeti

Apple şirketinin tarafından katlanabilir ekrana sahip iPhone modeline patent başvurusunda bulunulmuş olduğu ortaya çıkmış oldu.

Samsung Şirketiyle Apple Şirketinden Katlanabilir Bir Telefon Rekabeti

Apple şirketinin tarafından katlanabilir ekrana sahip iPhone modeline patent başvurusunda bulunulmuş olduğu ortaya çıkmış oldu. Amerika Birleşik Devletleri'nin Patent ve de Ticari Marka Ofisi’nin yayınlamış olduğu başvuru, firmanın Samsung Galaxy X modeli ile rekabet açısından hazırlık içinde olduğunu göstermekte.

Patent ile ilgili başvurusunun yayınlanmasıyla firmanın LG şirketiyle katlanabilir iPhone modeli üzerinde çalıştığı açısındaki iddialar kanıtlanmış durumda oldu. Açıklama içerisinde bahsi geçmiş olan elektronik cihazın katlanmasını sağlamış bulunan esnek bir bölümden bahsedilmekte. Bunun ise esnek bir ekran olması ise öne çıkmış olan bölüm. Esnek durumdaki ekranın, cihaz katlandığı zaman ekranın bükülme ekseni süresince kıvrılmasını sağlamış bulunan bir bükülme bölgesi içerebilecek olduğu da öteki bilgilerden. Öte yandan, ekranın  adeta bir kitap gibi açılıp kapanabilecek olduğunun da altı çizilmekte.

Teknolojinin ise LCD ile birlikte OLED ve de microLED panel teknolojilerinin bütün herşeyinden yararlanabilecek olduğu vurgulanmakta. iPhone X modeli içerisinde kullanılmış olan ekran düz olmasına karşın aslında kapağın alt kısmına sıkışmış uçları bulunan esnek bir ekrana sahip. Bunun çerçevesize yakın bir görünümü elde etmek amacıyla gerekliği bulunduğunu da belirtelim. Öte taraftan katlanıp kullanmak amacıyla tasarlanmış ekranda daha ileri gidilmesi olanaklı.

Firmanın 2021 senesi içinde microLED ekrana geçiş yapabilecek olduğu ve katlanabilir iPhone modelinin de aynı dönemde çıkacak olduğu tahminlerin arasında. Daha çok parlaklık, doygunluk ile birlikte güç verimliliğiyle öne çıkmış olan ekran teknolojisi cihazlar çok daha önemli bir değişiklik olarak ön plana çıkacak.

samsung apple katlanabilir telefon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.