Samsung Şirketinin Veliahtı İçin Hapis Cezası

Güney Kore asıllı teknoloji devlerinden Samsung şirketi, bugünde gündeme bomba gibi özel bir haber ile beraber geldi.

Samsung Şirketinin Veliahtı İçin Hapis Cezası

Güney Kore asıllı teknoloji devlerinden Samsung şirketi, bugünde gündeme bomba gibi özel bir haber ile beraber geldi. Geçmiş olduğumuz aylarda Samsung şirketinin veliahtı olan  Lee Jae-yong'a bir dava açılmış idi. Lee Jae-yong, bu dava kapsamında rüşvet suçlaması ile yargılanmaktaydı. Seul'da yer alan bir mahkeme ise Lee Jae-yong'un almış olduğu cezasını bugün  resme açıkladı.

Seul'da yer alan mahkeme, savcılığın istemiş bulunduğu 12 senelik olan hapis cezasını 5 seneye kadar indirdi. Bütün suçlamaları reddetmekte olan 49 yaşında bulunan milyoner Lee Jae-yong ise, avukatları ile birlikte bu  verilen kararı temyize götürecek olduklarını açıkladı. Şubat ayından bu zamana kadar tutuklu bulunmakta olan Lee Jae-yong'un, devlet başkanı ile birlikte para aktarılması amacıyla şirketi zorlamakta olduğunu öne sürmüş idi.

Ortaya çıkmış olan rüşvet ve de yolsuzluk skandalı  ise Güney Kore'de çok geniş çaplı  bir sokak protestolarına sebep olmuş, Devlet Başkanı  ise mevcut görevinden azledilmiş idi.

Lee Jae-yong'un  ise devlet başkanına, Samsung şirketine ait olan hisselerinin babasından kendi üstünde devrinde bir problem çıkmaması amacıyla para aktarmış olduğu da öne sürülmekte. Bakalım bundan sonraki süre içerisinde Lee Jae-yong, temyize gittiği zaman tam olarak nasıl bir sonuç elde etmiş olacak?

samsung veliaht lee jae-yong
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.