Samsung Şirketinin CEO'sundan İstifa Açıklaması

Samsung şirketinin CEO‘su görevinde bulunan Kwon Oh-hyun, 2012 senesinden bu zamana kadar yürütmekte olduğu görevinden istifa edecek olduğunu resmi bir şekilde açıkladı.

Samsung Şirketinin CEO'sundan İstifa Açıklaması

Samsung şirketinin CEO‘su görevinde bulunan Kwon Oh-hyun, 2012 senesinden  bu zamana kadar yürütmekte olduğu görevinden istifa edecek olduğunu resmi bir şekilde açıkladı. Kwon Oh-hyun, Samsung Electronics şirketinin CEO’su olmasının yanında Samsung Display şirketinin tarafının da CEO’luğunu ve 

 de kurul üyeliğini yürütmeye devam etmekte idi.

Gelecek sene Mart ayı itibari ile şirkette yer alan görevinden ayrılacak olduğunu açık bir şekilde belirtmiş olan Kwon Oh-hyun, istifanın nedenini ise firma içerisinde yer alan ''olağanüstü bir kriz''  şeklinde belirtti.


Firmanın çalışanlarına gönderilmiş olan mektup içerisinde ise; ''Bu ayrılma kararını almam hiç bir şekilde kolay olmadı fakat firma içinde üzerimize yöneltilmekte olan suçlamalar ve de kriz durumu sebebi ile artık firmanın yeni bir ruh ile hızlı bir şekilde tazelenmeye ihtiyacı olduğunu düşünmekteyim'' şeklindeki ifadeleri yer alıyor.

Her ne kadar şirket içerisinde yer alan krizin ne olduğu açık bir şekilde söylenmiyor olsa bile, firmanın kurucusunun oğlu ile Lee Jae-yong‘un son zamanlarda başlamış olan rüşvet suçlaması ile ceza evinde yer alması desek hiç bir şekilde yanlış olmaz. Samsung Electronics şirketinin başına önümüzdeki sene mart ayı içerisinde CEO olarak kimin geçeceği ile ilgili firmadan herhangi bir şekilde açıklama yapılmadı. 

samsung ceo istifa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.