Samsung Şirketinden Yeni Bir Telefon Devrimi

Samsung şirketi akıllı telefonlarında bugüne kadarki zamandaki en büyük hamlelerden bir tanesini duyurdu. Firma yeni nesilde çıkartacağı akıllı telefonlarında kullanmak amacıyla 512 GB'lık bir hafızaya sahip olan Universal Flash Storage üretilmesine başlıyor.

Samsung Şirketinden Yeni Bir Telefon Devrimi

Samsung  şirketi akıllı telefonlarında bugüne kadarki zamandaki en büyük hamlelerden bir tanesini duyurdu. Firma yeni nesilde çıkartacağı akıllı telefonlarında kullanmak amacıyla 512 GB'lık bir hafızaya sahip  olan Universal Flash Storage üretilmesine başlıyor. Bunun açık anlamını hepimiz az  veya çok biliyoruz, ileriki dönem içerisinde Galaxy cihazlarının tamamında Sonsuz Ekran’ın yanında, sonsuz  bir hafıza da görmeye başlamış olacağız.

Günümüz yaşam koşullarında akıllı telefonlarda görmüş olduğumuz en yüksek  durumdaki depolama alanları 128 GB ve de 256 GB şeklinde karşımıza çıkmakta. Samsun şirketi yeni geliştirmiş olduğu teknolojinin sayesinde, bu hafızanın miktarlarını 2 veyahut 4 kata kadar arttırabilmiş olacak

İşin teknoloji ve de teknik kısmında da bizleri etkileyici  olan bir çalışma karşılamakta. Yeni  duyurulan 512 GB’lık özellikteki  bellekler, 8 tane 64 katmanına sahip 512 GB V-NAND isimli çekirdeğe sahip durumdalar. Bu  duyurulan yeni teknolojinin sayesinde, bu şekilde geniş bir hafıza ve  de çekirdek normal olarak 256 GB boyuttaki çekirdekler kadar yer kaplamakta.

Öteki Android üreticilerinde de olduğu gibi Samsung şirketi de dahili hafızayı çoğaltmak amacıyla microSD kart seçeneğini sunmakta. Lakin bu yeni teknolojiyle beraber 512 GB’lık boyuttaki yeni hafıza, saniyede ise 860 MB'lik bir yazma ve  de okuma hızına sahip durumda bulunacak. Samsung şirketinin açıkladığına bakılırsa, bu yeni dahili hafıza microSD kartlardan tam 8 kata kadar çok daha hızlı bir veri aktarımı sağlamış olacak.

samsung telefon hafıza
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.