Samsung Şirketinden Yeni Bir Pil Paketi Duyurusu

Samsung şirketinin pil kısmı (Samsung SDI) elektrikli özelliğe sahip araçların menzilinin çoğalabilmesini sağlayacak benzersiz durumdaki bir pil paketini çıkarttı.

Samsung Şirketinden Yeni Bir Pil Paketi Duyurusu

Samsung şirketinin pil kısmı (Samsung SDI) elektrikli özelliğe sahip araçların menzilinin çoğalabilmesini sağlayacak benzersiz durumdaki bir pil paketini çıkarttı. Samsung şirketi, pil paketi içerisinde kaç adet pil yer aldığına bağlı bir şekilde otomobillerin 600 ila 700 kilometrelik bir yol alabilecek olduğunu duyurdu.

Bu hafta gerçekleşen Frankfurt Motor Show içerisinde Samsung SDI bölümünün çok işleve sahip pil takımı en fazla ilgi görenlerin arasındaydı. Pil paketi içerisinde, kullanıcılar raflara bir kitap yerleştiriyor gibi modül sayısını istemekte oldukları gibi çoğaltarak, azaltabilmekte.  Örnek olarak; Premium bir araba içerisine 20 modül takıldığı zaman 600 ila 700 kilometrelik bir yol gidebiliyor iken, sedan bir  tane araba 10 ila 12 modülle 300 kilometrelik bir yol gidebilmekte. Böylelikle basit bir şekilde çıkartılıp, takılabilir durumdaki modüller ile birlikte menzil aralığı  da ihtiyaca göre belirlenmiş bir otomobil tasarlanabilmekte. Yüksek bir enerji yoğunluğuna sahip durumda olan bu pillerle 600 kilometrelik bir yol alabilmek amacıyla 20 dakikalık şarj zamanının yeterli bir durumda olacağı da belirtilmekte.

Samsung  şirketinin SDI bölümü  ayrıca yeni duyurulan  21700 silindirik  bir pil standardına dayalı durumdaki hücreleri ve de modüllerini sergiledi. 21 milimetrelik bir çata ve 70 milimetrelik yüksekliğindeki bulunan bu pillerin, 18 milimetrelik bir çap ve de  65 milimetrelik bir yükseklikteki pillerden %50 çok  daha fazla kapasiteye de sahip oldukları belirtildi.

 

samsung sdi pil paketi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.