Samsung Şirketinden Yeni Bir Galaxy A5 Modeli Müjdesi

Samsung şirketinin tarafından önümüzdeki aylar içerisinde fazlası ile güçlü durumda bir orta seviyede bir akıllı telefonun sunulması beklenmekte.

Samsung Şirketinden Yeni Bir Galaxy A5 Modeli Müjdesi

Samsung şirketinin tarafından önümüzdeki aylar içerisinde fazlası ile güçlü durumda bir orta seviyede bir akıllı telefonun sunulması beklenmekte. Popüler  durumdaki benchmark servislerinden Geekbench’te Samsung şirketine ait olan SM-A5300 ismiyle gözükmüş olan modelin, SM-A5200 model numarasına sahip Galaxy A5 (2017)  modelinin halefi  olarak Galaxy A5 (2018) modeli olabileceği de akıllara gelmeye başladı.

Android  işletim sisteminin 7.1.1 Nougat sürümü ile çalışmakta olan Samsung SM-A5300 modeli, gücünü ise Qualcomm şirketinin Snapdragon 660 isimli işlemcisinden alıyor olacak. Bellek miktarı da 6 GB şeklinde gözüküyor. Ürünün en dikkat çeken öteki detaylarının arasında  ise Bluetooth 5 ile birlikte süper hızlı bir LTE değerleri ve de 2 kamera için bir destek yer alıyor. Bu anlamdan bakıldığında Galaxy A5 (2018) modelinin Samsung şirketinin orta seviyedeki cihazlarının arasında 2 kamera desteği sunabilen ilk modellerden bir tanesi olacağı  da söylenebilir. Ürüne ait olan tek çekirdek skoru ise 1591 ve  de çok çekirdek skoru da 5706 şeklinde hesaplanmış.

Öte taraftan bakıldığında, Galaxy A5 (2017) isimli modelinin Exynos 7880 isimli işlemci, 3 GB'lık bir RAM ve de tek 16 MP'lik sensörlü kamera ile gelmiş olduğunu hatırlatalım. Birde özel not olarak düşmekte yarar var, test edilmiş olan SM-A5300 isimli modelinin, A5 modelinin 2018 sürümü mü veyahut Çin pazarı için sunulacağı belirtilen bir Pro versiyon mu olarak çıkacağı şimdilik kesin değil. Bekleyerek ne olduğunu görmüş olacağız…

samsung galaxy galaxy a5
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.