Samsung Şirketi Zarar Etse Bile Pil Güvenliğini Sağlamaya Çalışıyor

Galaxy Note 7 modelinin pil ile ilgili olayı Samsung şirketi için çok büyük bir talihsizlikti. Şimdiye kadarki süre içerisinde firmanın en fazla satan akıllı telefonlardan bir tanesi olabilirdi. Fakat arızalı olan bir pil sebebi ile kaderine yenik düşmüş oldu.

Samsung Şirketi Zarar Etse Bile Pil Güvenliğini Sağlamaya Çalışıyor

Galaxy Note 7 modelinin pil  ile ilgili olayı Samsung şirketi için çok büyük bir talihsizlikti. Şimdiye kadarki süre içerisinde firmanın en fazla satan akıllı telefonlardan bir tanesi olabilirdi. Fakat arızalı  olan bir pil sebebi ile kaderine yenik düşmüş oldu.

Galaxy Note 7 modelinde meydana gelen fiyaskosundan hemen sonra Samsung şirketi, konuyla alakalı olarak çok kapsamlı bir araştırmayı başlattı ve de pillerin patlaması için sebep olan şeyi tam bir şekilde tespit etti. Firma daha sonrasında bu şekilde bir şeyin yinelenmemesini sağlamak amacı ile yeni bir  tane son teknolojiye sahip güvenlik ve de  kalite güvencesini tasarlamayı başardı.

Öte yandan, pil güvenliğini sağlamak amacı ile yeni tesisler ve tekrardan tasarlanmış olan test prosedürleri de gerçekleştirdi. Samsung şirketinin Pil Danışma Grubunun liderleri, Samsung şirketine ait yeni test süreci ve de  8 Nokta Pil Güvenliğinin standardı ile alakalı olarak bilgi vermek amacıyla MIT Technology Review’den bir  tane muhabirle görüşme yaptı. Makale ise, daha öncesinde yalnızca fabrika alanına girenlere sunulmuş olan bazı ayrıntıları ortaya koymakta.

Samsung şirketi aylık üretilmekte olan pil sayısının %3’lük bir bölümünün zararına katlanıp teste tabi tutmakta. Her bir pil testlere tabi tutulduktan hemen sonra kendisine ait QR kodunu almakta. Bu bilgileri 
 ise prosedürlerini tadil etmek amacı ile daha sonradan kullanabiliyor.

samsung pil test
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.