Samsung Şirketi Yeni Bir Batarya Sistemine Mi Geçiş Yapacak?

Samsung şirketi, gelecek nesilde yer alan akıllı telefon bataryaları içerisinde kullanılma ihtimali çok yüksek bir teknolojinin patentini almış bir halde.

Samsung Şirketi Yeni Bir Batarya Sistemine Mi Geçiş Yapacak?

Samsung şirketi, gelecek nesilde yer alan akıllı telefon bataryaları içerisinde kullanılma ihtimali çok yüksek bir teknolojinin patentini almış bir halde. Firma bünyesinde yer alan Samsung Gelişmiş Teknolojinin Enstitüsü (SAIT) tarafından patentlenmiş olan grafen topu isimli yeni buluş, bataryalarda çok büyük değişiklikleri de oluşturabilir.

Fazlası ile yüksek hacime sahip enerji yoğunluğun barındıracağı ifade edilmekte olan bataryalar, günümüzde yer alanlara göre %45 çok daha fazla ömür vaat etmekte. Hali ile bu durumda akıllı telefon batarya zamanları anlamında yeni bir devrimi daha ortaya çıkartabilir.

Grafen topları'yla beraber lityum iyon bataryaların daha eski dönemlerdekilere göre 5 kat  çok daha hızlı şarj olabilecek olduğunun da altını çizmekte yarar var. Bu şekilde normalde zamanda 1 saatte şarj olmakta bulunan bir bataryanın tam şarjı yalnızca 12 dakika sürüyor olacak. 60 derecelik sıcaklıkta bile çalışma yeteneğine sahip bulunacak bataryaların gelecek dönemdeki elektrikli otomobiller içerisinde de kullanılması olanaklı.

Bataryala ile ilgili ortaya çıkmış olan gelişmeler çok fazla heyecan yaratıyor fakat bu yeni teknolojilerin son kullanıcı ile buluşması amacıyla maalesefki biraz daha sabır gerekli. Kısaca açıklamak gerekir ise bu teknolojiyi Galaxy S9 modeli yanda Note 9  modeli gibi amiral gemisi modellerinde görmeyi şimdilik hiç bir şekilde beklemeyin.

samsung saıt batarya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.