Samsung Şirketi Parça Üretimiyle İlgili Büyük Yatırımlar Gerçekleştirdi

Parça üretimi ile ilgili olarak sektörde çok önemli bir yere sahip bulunan Güney Kore asıllı şirket, 18.6 milyar dolar tutarındaki bir yatırımla panel ile birlikte işlemci ve öteki çiplerin üretimi konusunda liderlik hedeflemekte.

Samsung Şirketi Parça Üretimiyle İlgili Büyük Yatırımlar Gerçekleştirdi

Parça üretimi ile ilgili olarak sektörde  çok önemli bir yere sahip bulunan Güney Kore asıllı şirket, 18.6 milyar dolar tutarındaki bir yatırımla panel ile birlikte işlemci ve öteki çiplerin üretimi konusunda liderlik hedeflemekte.

Akıllı telefon denildiği zaman ilk akla gelmekte olan firmalardan Samsung, dev bir yatırım ile işini daha fazla büyütebilmenin peşinde. Hali hazırda zaten parça üretim ile ilgili liderlik koltuğunda bulunan Güney Kore asıllı şirket, 18.6 milyar dolar tutarındaki bir bütçe ile ezici bir üstünlük kurabilmenin peşinde. Bellek çipi ile birlikte panel ve  deSoC gibi parçalar ise bu yatırımın hedefinde bulunacak. Bunun yanı sıra bilmekte olduğunuz gibi Samsung ISOCELL ismi altında kamera sensörlerini de  artık piyasa içerisinde görmeyi istiyor.

Reuters haber ajansına göre artan alaka nedeni ile bu sene bellek üreticileri de rekor seviyede bir kar elde etmiş olacak. Samsung şirketi ise bu isteğe yeni kurmuş olduğu  NAND fabrikası içerisinde 12,5 milyar dolar tutarındaki bir satış yapması beklenmekte. Öte yandan Samsung firması, 2017 senesinin ilk çeyreğinde açıklanmış olan verilere göre bütün bellek yongalarının toplamda %40,4’lük bölümünü üretmekte.

Firmanın üstünde durmuş olduğu bir başka konu başlığı da ekranlar. Firma 1 milyar dolar tutarına yakın bir yatırım ile bu kısım içerisinde de bir büyüme hedeflemekte. OLED ekranlar için çoğalan ilgi nedeni ile isteği karşılamakta zorlanmaya başlayan Samsung şirketi, alternatif çözüm aramaya başlamış durumda. Son olarak ise 10. seneye özel çıkacak iPhone 8  modeli için, Apple şirketinin Samsung şirketinden 70 milyon tane kadar OLED panel sipariş etmiş olduğu iddia edilmiş idi.

samsung ısocell nand
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.