Samsung Şirketi Note 8 Modeliyle Alakalı Batarya Açıklamasını Yaptı

Samsung şirketinin CEO'su görevindeki DJ Koh, Galaxy Note 8 isimli modelinin batarya kapasitesinin niçin beklenilenden çok daha düşük bir durumda olduğunu resmen açıkladı.

Samsung Şirketi Note 8 Modeliyle Alakalı Batarya Açıklamasını Yaptı

Samsung şirketinin CEO'su görevindeki DJ Koh, Galaxy Note 8 isimli modelinin batarya kapasitesinin niçin beklenilenden çok daha düşük bir durumda olduğunu resmen  açıkladı.

Samsung şirketinin yeni amiral gemisi  modeli olan Galaxy Note 8 modeli , sahip bulunduğu üst seviyedeki donanımı ve de tasarımıyla kullanıcıların beğenilerini kazanmayı başarır iken, cihazın  mevcut bataryası sebebi ile akıllarda fazlasıyla çok soru işareti oluşmuş oldu.

Çünkü, 6.3 inçlik bir boyutunda yüksek çözünürlüğe sahip bir ekrana ve de üst seviyedeki donanımlara ev sahipliği yapmakta bulunan bu akıllı telefonun, 3300 mAh kapasitesine sahip bir bataryadan beslenmekte olması, kullanıcılarında cihazın tek şarjla gün boyunca yeterli  bir durumda olamayacağı düşüncesine kapılmalarına sebep oldu.

Kullanıcıların bu konu ile ilgili duyduğu endişelere son vermeyi isteyen Samsung şirketinin CEO'su görevindeki  DJ Koh, Galaxy Note 8 modelindeki cihazın bataryası ile ilgili bir açıklama gerçekleştirdi.

Note 7 üstünde aylarca devam eden araştırmalar yapmış olduklarını ve elde etmiş oldukları sonuçlar neticesinde bataryanın güvenliği ile ilgili çok ciddi önlemler almış olduklarını açıklayan DJ Koh, Galaxy Note 8 modelinin 2 senelik kullanımdan sonrasında bile pil kapasitesinin %95'inden daha fazlasını koruyabilecek olduğunu ifade etmekte.

10 nm'lik fabrikasyon süreci ile üretimi yapılan Exynos 8895'in fazlasıyla verimli bir işlemci olduğunu belirtmiş olan Samsung şirketinin CEO'su, bunun sayesinde serinin  daha önceki modellerine kıyas ile çok ciddi bir güç tasarrufunu sağlamış olduğunu belirtiyor.

 

 

samsung note 8 batarya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.