Samsung Şirketi Emin Adımlarla Rekora İlerliyor

Samsung şirketi açıklamış olduğu rapor doğrultusunda 2017 senesinin 2. çeyreğinin kapsamında rekor seviyede bir kâr elde etme seviyesine çok yakın durmakta.

Samsung Şirketi Emin Adımlarla Rekora İlerliyor

Samsung  şirketi açıklamış olduğu rapor doğrultusunda  2017 senesinin 2. çeyreğinin kapsamında rekor seviyede bir kâr elde etme seviyesine çok yakın durmakta.

Samsung şirketi yakın zamanda açıklamış olduğu verilere bakılır ise rekor seviyedeki bir kâr etmeye fazlası ile yakın gözükmekte. Açıklanmış olan bu rakamlar 2017 senesinin 2. çeyreğini yansıtır iken en büyük rakiplerinden Apple şirketinin karşısında ise öne geçmiş olmanın mutluluğunu yaşamakta.

Güney Kore asıllı teknolojinin devi, 2. çeyrek kapsamındaki rakamlarda geçmiş seneye oran ile %18  seviyesine kadar  çok daha iyi bir oran yakalayacak olduğunu düşünüyor. Bu açıklanan sonuç ile birlikte çeyrek kapsamında olan gelir  tam olarak 52 milyar dolar tutarında gözükürken,  kâr rakamı şeklinde ise bir önceki senenin karşısında %72 oranında bir artış göstererek 12.1 milyar dolar tutarına kadar gelmiş oldu.

Raporun detayları içerisinde rekoru getirmiş olan durum ise  işlemci ve de ekran bileşenleri kısmında gerçekleşen satışlar  ile birlikte Galaxy S8 modelinin popülerliği şeklinde öne çıkıyor. Piyasa içerisinde olduğu ilk ay içinde 5 milyon taneden çok daha fazla satıp büyük bir rekor kırmayı başaran Galaxy S8 modeli ile birlikte Samsung şirketi, bu başarıyı da yakalamış oldu..

Sonuç olarak bu rakamlar teknoloji devi Samsung için yükselişin devam edeceği anlamına geliyor diyebiliriz.

samsung galaxy galaxy s8
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.