Samsung Şirketi 8nm Özellikli Çip Setleri Üretecek

Samsung şirketinin tarafından bugün yapılmış olan açıklama ile beraber firmanın 8nm’lik özelliğe sahip çip setlerin seri üretimlerine başlamak üzere bulunduğu resmi bir şekilde duyuruldu

Samsung Şirketi 8nm Özellikli Çip Setleri Üretecek

Samsung şirketinin  tarafından bugün yapılmış olan açıklama ile beraber firmanın 8nm’lik  özelliğe sahip çip setlerin seri üretimlerine başlamak üzere bulunduğu resmi bir şekilde duyuruldu. 8nm’lik  olan bu çip setler 7nm ve 10nm’lik özelliğe sahip çip setlerin arasında yer alan boşluğu doldurma maksadı ile üretilmekte.

8nm özellipe sahip FinFET Low Power Plus şeklinde isimlendirilen çip setlerin en büyük özellikleri ise tabii ki de boyutları. Çünkü 10nm’lik  özelliğe sahip çip setlerin kaplamış olduğu alan ile karşılaştırıldığı zaman, kullanılmakta olduğu cihazın içinde %10 oranında çok daha az yer kaplamış olduğu görülebilmekte.


Aynı biçimde 10nm’lik özelliğe sahip çip setlere oranla %10  çok daha az güç tüketilmesine sahip. Bu ise özellikle de akıllı telefonlar için fazlası ile uzun bir batarya kullanma zamanı anlamına gelmektedir. Firmanın Qualcomm şirketini de artık bir müşteri şeklinde görmüş olduğu ve 8nm özelliğine sahip çip setlerin üretimlerine başladıktan kısa bir zaman sonra ise işlemcilerde kullanılabilmesi amacıyla sevkiyatın başlayacak olduğu açıklandı.

Samsung şirketinin bu süreç içerisinde öte yandan 7nm’lik  özelliğe sahip çip setler üstünde çalışmakta olduğunu da hatırlatmamız gerekli. Firmanın 2018 senesi içerisinde üretilecek olan işlemcilerde kullanılması maksadı ile 7nm’lik özeliğe sahip çip setlere geçiş yapacak olduğu lakin seri üretim ile ilgili halen bir zaman çizelgesi yer almadığı da açıklandı.

 

samsung çipset üretim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.