Samsung S Suggest Uygulamasıyla Milyonlarca Kişi Hacklenebilir!

Samsung'un bir zamanlar akıllı telefonlarında önceden yüklenmiş olarak sunduğu S Suggest uygulamasıyla milyonlarca kişi hacklenebilir!

Samsung S Suggest Uygulamasıyla Milyonlarca Kişi Hacklenebilir!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung Android cephesinde en çok satan ve en çok kullanılan akıllı telefonları üretmeye devam ederken Samsung'un bir zamanlar akıllı telefonlarında önceden yüklediği S Suggest adlı uygulamasıyla başı dertte.

Samsung'un 2014 yılına kadar akıllı telefonların da yüklü olarak sunduğu ve kullanıcılara popüler uygulamalar öneren S Suggest uygulaması 2014 yılında Samsung tarafından kullanımdan kaldırılmıştı.

S Suggest uygulamasının kaldırılmasının ardından Samsung'un dikkatsizliğiyle birlikte milyonlarca Samsung kullanıcısı kendilerini büyük bir tehlikenin içinde buldu.

Samsung'un S Suggest adındaki uygulamanın uygulamaları kontrol ettiği alan adı olan app-ssuggest.com adındaki alan adını kaybetmesinin ardından kullanıcılar hacklenmeye açık oldu.

Eğer ki Samsung tarafından kaybedilen ssuggest.com alan adı hackerlar tarafından satın alınsaydı uygulamaya giren kullanıcılar zararlı uygulamaları Samsung öneriyor diye düşünüp telefonlarına indirebilir ve bu sebeple telefonları hackerlar tarafından kontrol edilebilirdi

Ancak korkulan olmadı ve Samsung'un ssuggest.com alan adını bir güvenlik araştırmacısı aldı.

Konuyla ilgili olarak henüz açıklama yapmayan Samsung bu konu hakkında nasıl bir açıklama yapacağı merak ediliyor.

samsung ssuggest android
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.