Samsung İşlemci Üretimini Artırıyor

Exynos 7872 işlemcileri üretime başlıyor. Samsung'un yeni işlemcilerinde yer alan özellikler neler olacak? Samsung işlemcileri hangi telefonlarda kullanacak?

Samsung İşlemci Üretimini Artırıyor

Samsung mobil işlemci üreten nadir firmalardan bir tanesi. Kendi akıllı telefonlarında kullandığı kendi işlemcilerini üreten Samsung bu alanda en başarılı serilerin de sahibi olarak biliniyor. Exynos işlemcilerle beraber bu alanda kendisini gösteren markanın son olarak ise işlemci üretimini arttırmak için serilerine yenilerini eklemeye hazırlandığı belirtildi. Orta segment akıllı telefonlarda kullanılması beklenen yeni seri işlemcilerin belli başlı detayları da ortaya çıkmaya başladı. Exynos 7872 serisiyle beraber gelmesi beklenen işlemcilerin özelliklerine geçelim.

Exynos 7872 İşlemcileri Nasıl Özelliklere Sahip Olacak

Yeni seri işlemciler orta segment akıllı telefonlarda kullanılacak. Bunun dışında işlemcilerin 6 çekirdekli bir yapıda olacağı belirtiliyor. Cortex-A53 işlemci mimarisi sahip olacak 4 çekirdek ve Cortex 73 mimarisine sahip olan 2 çekirdekle beraber üretilecek olan işlemcilerin genel performans değerlerinin ise en az %30 artması bekleniyor.

Performans konusunda artışın sağlanması içinse mimari değişikliğine giden Samsung’un yeni Exynos 7872 işlemcilerini 14nm üretim süreciyle üretecek. Haliyle eski serilere göre güç tasarrufu konusunda da oldukça olumlu sonuçlar elde edilmiş olacak. Hem performans hem de güç tasarrufu konusunda çok daha başarılı olacak olan işlemcilerin Galaxy A ve Galaxy J serilerinde kullanılması bekleniyor.  

Exynos 7872 Exynos mobil işlemci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.