Samsung Gear İçin İlk Kameralı Akıllı Saat Patentini Aldı

Samsung Gear modelleri ile büyük bir kitlenin akıllı saat gereksinimi karşıladı. Fakat alternatif ürünler ve henüz kullanıcı tam anlamıyla tatmin edemeyen ürünler sebebiyle büyük bir ilgi patlaması yaşandığı söylenemiyor. Yinede Samsung kameralı akıllı saat için yaptığı patent başvurusuyla gündeme oturdu.

Samsung Gear İçin İlk Kameralı Akıllı Saat Patentini Aldı

Aslında bu patent başvurusunun Amerika üzerinden 2016 yılının Aralık ayı itibariyle yapıldığı ve sonuçlandığı öğrenildi. Ancak günümüze kadar böyle bir haber duyulmadı. Geçtiğimiz gün Rusya merkezli haberin ise ilginç bir tasarımla karşımıza çıktığını söyleyebiliriz.

Ekran içerisine yerleştirilen bir kamera düşüncesi daha önceden akla geliyordu. Ancak şu sıralar Samsung saatlerinde kamera özelliğinin içeriden çıkabilen ve tekrar içeriye girebilen özellikte olması şaşırttı. Yani ekranın iç aksamında yer alacak olan kamera dilediğiniz anda ortadan çıkarak zoom özelliği sağlayabilecek. Bu durumda ekranda belirgin bir alan kaybının yaşanması muhtemel görünüyor.

Samsung kamera çözümlemeleri içinse saatin kayış kısmını aktif bir ekran olarak kullanmayı öngörmüş. Birçok aplikasyon ve sabit servis için ekran dışında kalan kemerde bunları etkin kılacak. Sabit olarak tek bir düğmeye sahip olup bu düğmenin sağ kısımda yer alması kesin görünüyor. Patent fotoğraflarında bir diğer dikkat çeken unsur ise saatin temel özelliği olarak kameranın gösterilmesi oldu.

Samsung kameralı akıllı saat için şu an bir prototip sunmuş değil. Bazı teknoloji otoritelerine göreyse bu saatin patentinin tamamıyla ürün için alındığını, bu tip bir ürünün şu an için üretilmeyeceğini belirtiyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.