Samsung Galaxy S8’de O Tuşu Kullanmayacak

Teknoloji devi ilk olarak Galaxy S modelinden beri hiç vazgeçmediği bu özelliği yeni akıllı cihazı Galaxy S8 ile birlikte tarih olabilir.

Samsung Galaxy S8’de O Tuşu Kullanmayacak

2 büyük teknoloji devi olan Apple ve Samsung'un telefonlarındaki home düğmesini kaldırma çalışmalarının başalatılması ve son olarak Samsung’un yeni cihazı olan Galaxy S8’de bu özelliği kullanmayacak olması akıllara bu düğmenin yakında tarihe karışacağının haberini veriyor.

Samsung'un bir sonraki amiral gemisi Galaxy S8'den gelen yeni dedikodulara göre ise firma, düğmeyle ilgili henüz kimseye sipariş vermedi fakat söylentinin kaynağı olan Weibo gönderisine göre Samsung'un düğmelerin siparişini şimdiye kadar vermiş olması gerekiyordu. Home düğmesi gerçekten de kaldırılırsa, ekranın telefon yüzeyindeki oranının artmasını bekleyebiliriz. Samsung'un ekran/yüzey oranını yüzde 90'a çıkarmak istediğini daha önce duyulmuştu Home düğmesinin gidişi firmanın bu amaca ulaşmasını şüphesiz kolaylaştıracağa benziyor.

Home düğmesinin kaldırılması, onun ekran üzerine entegre biçimde sunulacağını garantilemese de, bunun olabileceğini daha önce belirtilmişti. Tüm bunların dışında Galaxy S8'deki ekran Galaxy S7'den çok farklı olmayacak gibi görünüyor. Weibo'ya göre S8'de yine QHD çözünürlüklü bir ekran bulunacak, çözünürlük 4K'ya yükseltilmeyecek.
Söylentileri destekleyen herhangi bir ispat sunulmadığından, şimdilik bu dedikodulara şüphe payı bırakmakta fayda var.

 

Samsung Galaxy S8 Apple
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.