Samsung Galaxy S8 ve Kronik Sorunlarının Çözümleri

Samsung geçtiğimiz yıl Note 7 ile zedelediği imajını bu yıl geri kazanmak istiyor. Samsung Galaxy S8 kronik sorunları arasında şimdiden gündeme bomba gibi düşen bazı problemler ise dikkat çekiyor.

Samsung Galaxy S8 ve Kronik Sorunlarının Çözümleri

Her ne kadar Samsung sorunları yazılımsal olduğu yönünde kabul etse de kullanıcıların tolere sınırının pek esnek olmadığı aşikâr.

  • Kendi Kendine Ses Açılıp Kısılması

Samsung Galaxy S8 ses kısılma sorunuyla ilk günden itibaren karşılaştıklarını söylemeliyiz. Bu sorun için garantiye giden çok sayıda S8 var. Fakat Samsung ısrarla bu problemin yazılım kaynaklı olduğunu ve fabrika ayarlarına döndürerek düzeleceğinin altını çiziyor.

  • Ekran Kırmızılığı

Samsung Galaxy S8 ekranında kırmızı tonların hakim olması ayarlanabilir bir seçenek. Dilerseniz fabrika ayarlarına döndürerek stok olarak beyaz ışığa dönüş yapmak mümkün. Bunu Ayarlar->Ekran->Gelişmiş Ayarlar->Ekran Kenarı Renk Dengesi menülerini takip ederek dilediğiniz biçimde özelleştirebiliyorsunuz.

  • Uygulamaların Kendiliğinden Açılması

Hiçbir şey yapmıyorken ya da bir işlem gerçekleştiriyorken alakasız bir aplikasyonun kendi kendine açılması sorunu Galaxy S8 için kronik bir problem. Bunun kaynağı ise 16:9 standart formattan 18:5:9 formatına dönüşen uygulamalardaki adaptasyon sorunudur. Sorunun çözümü ise maalesef uygulamayı kaldırmaktan geçiyor.

  • Ekran Açıkken Yavaş Şarj Sorunu

Çok tartışılan bu sorun Samsung Galaxy S8 batarya sorunu yaşanmaması adına alınmış bir önlem. Note 7 batarya sorunlarından sonra telefonun maksimum ısınma çizgisini aşağıya çekmeyi amaçlıyor.

  • Yüz Tanıma Özelliği Güvenlik Açığı

Yüz tanıma özelliğinin kişinin fotoğrafından tuş kilidini açması, benzer yüz hatlarına sahip kardeşleri algılayamaması büyük bir problem olarak görünüyor. Fakat bu noktada bir çözüm yok. Alternatif kilit modüllerini kullanmanızı tavsiye etmek en doğrusu olacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.