Samsung Galaxy S8 Öncesi S7 ve S6 İle İlgili Patlama Olaylarında İmaj Kaybetti

Geçtiğimiz yıl birçok farklı telefon modeliyle tanışıp teknolojik anlamda gelişim dolu bir yıl geçirdik. Samsung ise belki de tarihinin en kötü satış dönemini geçirdi. Satış haricinde ise imajını bu kadar zedelemeyi başarması çok büyük bir olay olarak gündeme oturdu.

Samsung Galaxy S8 Öncesi S7 ve S6 İle İlgili Patlama Olaylarında İmaj Kaybetti

Samsung Galaxy Note7 patlama haberleri ardı ardına gündeme düşerken Samsung olaylarla baş etmekte güçlük çekti. Sonuç itibariyle tek cihazlık bir sorun olarak görülüp cihazları geri çağırmaya başladı. Kullanıcıların mağduriyeti alternatif bir cihazla giderilirken Note 7R ile revize edilmiş modellerin uygun fiyatıyla bazı pazarlarda satışa çıkacağı söylentileri dolaşmaya başladı.

Nitekim 5 milyar $ seviyelerindeki zarar Samsung için tehlike çanlarının çalması anlamına geliyordu. Şu sıralar Samsung Galaxy S8 ile imajını tazelemek isteyen şirketin başı yine batarya sorunlarıyla belada gibi görünüyor. İlk olarak Samsung Galaxy S7 batarya patlaması ile alakalı bir davanın geçtiğimiz haftalarda duyulmasıyla aslında Galaxy serisi batarya sorunlarının bununla sınırlı olmadığı ortaya çıktı.

Samsung Galaxy S7, S7 Edge, S7 Active, S6, S6 Edge+, S6 Active, Note 5 cihazlarının tam anlamıyla aşırı ısınma, patlama, erime, yanma gibi fiziksel sorunlarla karşılaşmaya sebep olduğu iddia ediliyor. İddianın sahibi olarak gündeme düşen ve halen daha mahkemede oğluna aldığı Samsung Galaxy S7 Edge'i patlayan Dale Holzworth ciddi bir sorunla karşı karşıya kalındığının üstüne vurgu yapıyor.

Mevcut mekanik sistemin soğutma konusunda yetersizliğinden yakınmasının haricinde Dale Holzworth Samsung'un kullandığı ''temel yayılım'' özelliğinin ısıyı düşürüp patlamayı engellemediğinin altını çiziyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.