Samsung Galaxy S8, Force Touch Ekran Tasarımı İle Geliyor

Samsung'un göz bebeği Galaxy S8 ile gelmesi beklenen özelliklerin sonu gelmek bilmiyor. Galaxy S8'in yepyeni bir ekran teknolojisi ile gelecek.

Samsung Galaxy S8, Force Touch Ekran Tasarımı İle Geliyor

Daha tanıtımına 5-6 gibi bir süre bulunmasına karşın son dönemde Samsung Galaxy S8 hakkında gelen sızıntılar artmış durumda. Bunların aslında pek çoğu bilgi dumanından başka bir şey değil ve sadece pek azı gerçekten sızıntı olarak karşımıza çıkıyor. Bunlardan ilgimizi çeken en önemlisi ise basınca duyarlı ekran.

Bildiğiniz gibi basınca duyarlı ekran teknolojisini Force Touch adı altında ilk olarak Huawei, Mate S ile hayatımıza sokmuştu. Sonrasında ZTE Axon mini modelinde bu özelliğe yer vermişti ancak esas duyulması ve gündeme gelmesi Apple’ın iPhone 6s ailesiyle beraber bu özelliği 3D Touch adı altında kullanıcılarına sunmasıyla yaşanmıştı. Bu teknoloji sayesinde kullanım şekli zenginleşiyor ve ekrana uyguladığınız basınca göre geri bildirimler oluşabiliyor. Bu özelliği nasıl kullanacağı elbette üreticiye ve cihazdaki arayüze bağlı.

Samsung’un ise şimdiye kadar basınca duyarlı bir ekrana sahip cihazı, telefonu bulunmuyor. Ancak bu akışın artık daha uzun sürmeyeceği görünüyor.  The Investor’ın raporuna göre Samsung bir sonraki amiral gemisi Galaxy S8’de basınca duyarlı ekran teknolojisine yer verecek. Ek olarak bazı analistlere göre tedarik konusunda sıkıntılar yaşanabilirmiş.

 

Galaxy S8 Samsung Force Touch Huawei Mate S
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.