Samsung Galaxy Note 8 Modelini Paramparça Yaptılar

iFixit isimli platform, Galaxy Note 8 modeli ile Galaxy Note 7 FE (Fan Edition) modelini yan yana koyup, ilk önce yeni çıkan modelin çok daha büyük ekran ve de daha ince çerçeveler ile gelmiş olduğunu, bu nedenle Galaxy Note 8 modelini alacakların bu cihazı cepte taşıma ile ilgili bu konuya dikkat etmelerinin gerektiğini belirtmekte.

Samsung Galaxy Note 8 Modelini Paramparça Yaptılar

 

iFixit isimli platform, Galaxy Note 8 modeli ile Galaxy Note 7 FE (Fan Edition) modelini yan yana koyup, ilk önce yeni çıkan modelin çok daha büyük ekran ve  de daha ince çerçeveler ile gelmiş olduğunu, bu nedenle Galaxy Note 8 modelini alacakların bu cihazı cepte taşıma ile ilgili bu konuya dikkat etmelerinin gerektiğini belirtmekte.

Galaxy Note 8 modelindeki akıllı telefonu parçalarına ayırma konusunda çok zorlanmış olan iFixit, arka panel ve  de ön ekranı sökmek amacıyla ısı ve türlü açma yöntemlerini kullanmış. Her zaman olduğu gibi iç kısımda bol miktarda yapıştırıcı kullanılmış olduğuna dikkat çekilir iken, bataryanın bile aslında teknik bir şekilde değiştirilebilir halde olmasına karşın yapıştırılmış olmasının işleri fazlasıyla zorlaştırdığı ifade edilmekte.

Cihazın içine ulaştıktan hemen sonra işlerin birazcık daha yüreklendirici bir durumda olduğu ve dahili bileşenlerin fazlası ile modüler bir durumda olduğu açıklanmakta. Modüler yapının sayesinde kulaklık girişi ile birlikte USB-C portu, ön kısımda yer alan sensörlerin basit bir şekilde değiştirilebilir durumda olduğu, arkada yer alan çift kameraların da gerçekten optik bir görüntü sabitleyiciye sahip  durumda olduğunun altı çizilmekte. Cihazda yalnızca standart Philips vidaların kullanılmakta olması ise yine artı şeklinde gösteriliyor.

Bütün bu ayrıştırma sürecinin sonucunda ise iFixit platformu, Galaxy Note 8 modelinin tamir edilebilirliği ile ilgili olarak 10 üstünden 4 puanı vermiş. Kısaca açıklamak gerekir ise cihaz ortalama bir  seviyede puan almış. Geçmiş olduğumu günlerde Essential Phone isimli akıllı telefonun yalnızca 1 puan almış olduğunu da  hatırlatmakta yarar var.

samsung galaxy note 8 ifixit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.