Samsung Esneyebilen AMOLED Dokunmatik Ekran Teknolojisini Duyurdu

Güney Kore'li teknoloji firması Samsung tarafından şimdiye kadar görülmemiş bir ekran tasarımı duyuruldu. Samsung'un geliştirdiği ekran hem esneyebiliyor hem de dokunmatik!

Samsung Esneyebilen AMOLED Dokunmatik Ekran Teknolojisini Duyurdu

Samsung, Los Angeles kentinde düzenlediği etkinlikte bugüne kadar üretilmiş en farklı ekran teknolojisini duyurdu. Esneyebilen dokunmatik özelliğe sahip olan ekran teknolojisinin ilk prototipi katılımcılara tanıtıldı.

Aslında şimdiye kadar birçok ekran türü ile karşılaşmıştık. Düz ekran yapısının yanında kıvrılabilir, bükülebilir hatta katlanabilir ekran modellerine iyiden iyiye aşina olmuşken teknoloji devi Samsung, kulağa oldukça ilginç gelen yeni ekranını duyurdu.

Samsung'un düzenlediği etkinlikte tanıtılan ekran firmanın mühendislerinin ilk geliştirdiği ekran olsa da oldukça etkileyici özellikleri bünyesinde barındırıyor. Dinamik Esneyebilen AMOLED Ekran adı ile tanıtılan ekran ilk bakışta klasik bir telefon ekranını andırıyor. Yalnız tanıtım görsellerinde ekranın 12 milimetreye kadar çıkıntı oluşturabilmesi ile ekran farklı bir boyut kazanıyor.

Samsung'un geliştirdiği bu esneyebilen ekran LTPS teknolojisi kullanılarak üretilmiş. Düşük sıcaklıkta polikristal silikon adı verilen bu teknoloji ile esneme esnasında bozulan pikseller normal hale gelebiliyor.

Esneyebilen ekranların gelecekte nasıl kullanılacağına ilişkin çeşitli soru işaretleri mevcut. Telefon boyutunda bir ekran yeni teknoloji ile tablet formatına kadar büyütülebilecek. Belkide ilerde akıllı cihazlar istenildiği zaman küçültülüp istenildiği zaman büyük ekran boyutlarına getirilebilecek. Şu aşamada sadece prototip olarak tanıtılan esneyen ekran teknolojisini Samsung hangi alanlarda kullanacak şimdilik bilinmiyor. Ancak gelecekte görebileceğimiz teknoloji sınırları heyecan vermeye yetiyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.