Samsung Dünyanın İlk Gerilebilir Esnek OLED Ekran Teknolojisini Duyurdu

Aslında Gerilebilir OLED ekran daha önceden tek yöne doğru katlanabilen ekran motifleriyle karşımıza çıkmıştı. Yine Samsung yayınladığı bir video ile bunu bizlere göstermişti. Fakat Display Week 2017 Amerika'da teknolojinin gövde gösterisine dönüştü.

Samsung Dünyanın İlk Gerilebilir Esnek OLED Ekran Teknolojisini Duyurdu

İlk olarak es geçilmemesi gereken yeni nesil Samsung ekran modellerinden söz etmekte fayda var. UHD desteği olan bir LCD ekran tanıtımı yapılarak bizlere müthiş bir deneyim yaşatıldı. Genellikle LCD ekranlarda boyutun büyümesine alışığız. Şimdi ise Samsung tarafından karşımıza 1.96'' büyüklüğünde bir ekran çıktı. Fakat 2250 ppi, 3840*2160 piksel çözünürlük ve tüm günümüz teknolojileriyle uyumluluğu göz kamaştırdı.

Artık ekranlar stok olarak Arttırılmış gerçeklik ve Sanal Gerçeklik uyumlu olarak üretilmeye başlıyor. Hologram tekniği içinse emin adımlar atılıyor. Samsung gerilebilir ekran modeline geri dönersek bu ekranın ortalama 12mm kadar gerilebildiğini söyleyebiliriz. Üstelik tamamıyla elastik olan tasarımın sonrasında geriye dönüşü kaçınılmaz oluyor. Yani elinizde tutarken büktüğünüz ekran geriliyor ve bıraktığınızda sanki hiç bükmemişsiniz gibi normal formunu geri kazanıyor.

Yalnızca tek yönde gerilebilen ekranlardan çok daha fazlasını yapabilen Samsung 9.1'' esnetilebilir OLED ekranı önümüzdeki günlerde bize daha fazla sektörde varlığını kanıtlayacak. İlk beklentiler giyilebilir teknoloji üzerine olurken yapay zekanın bu aşamada fazlasıyla avantajlı olacağı düşünülüyor.

Yine araçların özel donanımları için ve yakın gelecekte cep telefonu ve tabletler gibi fiziksel cihazlarda bu ürünlerin işlevselliğini görme ihtimalimiz var. Samsung Display Week 2017 sunumuyla birlikte 23 Mayıs ile 25 Mayıs 2017 tarihlerinde bu ekranların daha detaylı tanıtımlarını yapacağının altını çiziyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.