Samsung DeX üzerinde Windows 10 Denemesi

Samsung, Galaxy S8 ile beraber gelen DeX aksesuarı üzerinde Windows işletim sistemi çalıştırıldı. Yapılan deneme hakkında detaylar neler?

Samsung DeX üzerinde Windows 10 Denemesi

Samsung Galaxy S8 akıllı telefonlarının tanıtımından sonra telefonla hemen her alanda gündem konusu olmaya başladı. Çerçevesiz kavisli ekran, görüntü tanıma teknolojisi, sanal asistan gibi birçok yeni teknolojiyi kullanıcılara sunan Samsung’un amiral gemisi akıllı telefonunun yanında yeni birçok teknoloji de ortaya çıkmıştı. Bu teknolojilerden birisi DeX adı verilen aksesuar oldu. Telefonları üzerine koyduğunuzda doğrudan telefon ile televizyonları birbirine bağlamayı sağlayan DeX aksesuarının tanıtımında cihazların desteği konusunda çok bir bilgi verilmemişti. İşte bu sistemin yeni bir denemesi ortaya çıktı. Denemeyle beraber DeX üzerinde Windows 10 çalıştırıldı.

Lumia 950 Modeli Kullanıldı

Yapılan denemde DeX platformu üzerinde Lumia 950 modelinin kullanıldığı belirtildi. Bir Youtuber tarafından yapılan denemenin teknik detayları konusunda çok fazla bilgi bulunmuyor. Sadece Lumia 950 serisiyle DeX’in USB Type C üzerinden bağlantı kurduğu ve doğrudan Windows 10 işletim sisteminin çalıştırılabildiğinin belirtildiğini ekleyelim. Paylaşılan detaylara bakacak olursak işlem gücünün de arttığı testlerde Windows 10 sisteminin özellikleri ise rahatlıkla kullanılabilmiş.

Daha önce Samsung Galaxy S8 üzerinde de Windows işletim sisteminin çalıştırılabilmiş olması, şimdi de DeX üzerinde Windows’un çalıştırılması ise iki firma arasında görünmez bir uyum olduğunu gösteriyor. Konu hakkında yeni denemeler gelecek mi ya da bundan sonraki amiral gemilerinde iki firmanın ortak bir çalışması olacak mı? Bunu bilemiyoruz.    

 

DeX Windows 10 DeX Lumia 950
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.