Samsung'dan sürpriz hamle! indirime gidiyor

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Samsung önümüzdeki yıl tanıtacağı katlanabilir ekranlı modeli ile fiyat seviyesini indirmeyi amaçlıyor. Böylece sıradışı telefon çok daha kitleye hitap edecek.

Samsung'dan sürpriz hamle! indirime gidiyor


Katlanabilir ekranlı telefon üzerindeki çalışmalarını uzun süre önce başlatan Samsung, bu alanda önemli adımlar atmıştı. Güney Koreli teknoloji devinin katlanabilir ekranlı bir model üzerinde çalıştığı ilk defa 2015 yılında ortaya çıktı. Samsung bu çalışmaları doğrulasa da henüz mevcut teknolojinin bu tarz modeller için yeterli olmadığını savunmuştu.

 

2019’a gelindiğinde ise ilk katlanabilir ekranlı akıllı telefon modeli olan Galaxy Fold tanıtıldı. Samsung’un katlanabilir ekranlı modeli, çıkışına kısa bir süre kala ekran ve menteşe bazlı problemler nedeniyle ertelenmişti.

İLK FOLD GENİŞ KİTLELERE ULAŞAMAMIŞTI

 

Nihayetinde kısa bir süre önce problemsiz olarak satışa sunulan Fold, fiyatı nedeniyle geniş kitlelere ulaşamadı.


Katlanabilir ekran teknolojisinin henüz çok yeni olmasından ötürü fiyat anlamında belli bir zümreye hitap eden model, yine de beğeni toplamıştı.YENİ FOLD İNDİRİMLİ GELİYOR

Güney Kore kaynaklı raporlara göre, Samsung önümüzdeki yıl tanıtacağı katlanabilir ekranlı modeli ile fiyat seviyesini 1000 dolar civarına çekmeyi amaçlıyor. Tasarımıyla da hayli farklı bir çizgide yer alacak olan Galaxy Fold 2, 1000 dolar civarındaki fiyatıyla da geniş kitlelere hitap edecektir.
Telefonun Güney Kore’de 840 dolar, global pazarda ise 1000 dolarlık etikete sahip olacağı belirtiliyor. Eğer sızdırılan bu fiyatlar doğruysa, Galaxy Fold 2 selefinden çok daha fazla müşteriye ulaşacaktır.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.