Samsung Artık O Şirket'in Sahibi

Samsung Electronics ve Harman International Industries, hisse başına nakit 112 dolara, toplam yaklaşık 8 milyar dolar karşılığında Samsung‘un Harman’ı satıl aldı.

Samsung Artık O Şirket'in Sahibi

Samsung Harman şirketini satın alması ile birlikte otomotiv sektöründe yeniliklere imza atmayı düşünüyor.
Samsung-harmanAKG, Harman Kardon, Infinity, JBL ve Bang & Olufsen gibi markalara sahip olan Harman’ın satın alınmasıyla ilgili olarak Samsung’tan yapılan açıklamada, bağlantılı cihaz pazarının büyüklüğünün 2025 yılına kadar 100 milyar doların üzerine çıkmasını beklediklerini duyurdu.


Harman Kardon, JBL, Bang & Olufsen…
Bugüne dek 30 milyonun üzerinde aracı internet bağlantılı otomobil ve ses sistemleriyle donatan Harman’ın 30 Eylül 2016 tarihinde sona eren 12 aylık dönem boyunca rapor edilen 7 milyar dolarlık satış gelirinin yüzde 65’i otomotiv ile ilişkili. Yapılan resmi açıklamaya göre bu siparişlerinin 30 Haziran 2016 tarihindeki değeri yaklaşık 24 milyar doları buluyor.


Harman, otomobil üreticileri, tüketiciler ve işletmeler için bağlantılı otomobil sistemleri, görüntü, ses ürün ve çözümleri geliştiriyor. Harman’ın bünyesinde AKG, Harman Kardon, Infinity, JBL, Bang & Olufsen, Bowers & Wilkins, Lexicon, Mark Levinson ve Revel gibi markalar bulunuyor. Amerika, Avrupa ve Asya’da yaklaşık 30 bin çalışana sahip olan Harman, New York Borsası’nda da işlem görüyor.


‘Samsung otomotiv stratejisine odaklanacak’
harman-kardon-samsungSamsung Electronics Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu Başkanı Oh-Hyun Kwon, “Harman; teknoloji, ürün ve çözümler bakımından Samsung’u mükemmel bir şekilde tamamlıyor. Bu birleşme bir süredir aradığımız otomotiv stratejisinin doğal bir uzantısı” dedi.  


Harman’ın Başkanı, Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Dinesh Paliwal ise şunları söyledi:
“Samsung, Harman için ideal bir ortak ve bu girişim, dünya çapındaki otomotiv müşterilerimize ve tüketicilerimize harika fırsatlar sağlayacak. Samsung’un gelişmiş ekranlar, bağlantılı cihazlar ve işleme çözümleri alanındaki güçlerinin Harman’ın teknoloji liderliği ve uzun soluklu müşteri ilişkileri ile birleşimi sayesinde OEM’ler müşterilerine yeni ürünler sunabilecek.”  

samsung harman kordon JBL Bang & Olufsen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.