S Pen'in Aslında Çok Önemli İşlevlere Sahip Olacağı Açıklandı

Samsung şirketine ait olan akıllı telefonlar, iris bir tarama Teknolojisi, parmak izi ile kimlik doğrulama, Knox isimli güvenlik yazılımı ve de Samsung Pay dahil edilmek üzere pek çok mobil güvenlik ve de ödeme yenilikleri sayesinde ön plana çıkmakta.

S Pen'in Aslında Çok Önemli İşlevlere Sahip Olacağı Açıklandı

Samsung şirketine ait olan akıllı telefonlar, iris  bir tarama Teknolojisi, parmak izi ile kimlik doğrulama, Knox isimli güvenlik yazılımı ve de Samsung Pay dahil edilmek üzere pek çok mobil güvenlik ve de ödeme yenilikleri sayesinde ön plana çıkmakta. Kore'deki kaynaklarından gelmiş olan bilgiler firmanın S Pen'i de bu alanlar içerisinde kullanmayı planlamakta olduğunu gösteriyor. 

The Investor'un yapmış bulunduğu haberine bakılırsa, Samsung şirketinin S-Pen'i geliştirme şefi  görevindeki Chae Won-sik, Galaxy Note 8 modelinin tanıtımından hemen sonra S Pen'in dijital bir imza potansiyeli üstünde durmaya başlamış oldu. Chae açıklamasında; ''Samsung Pay ile birlikte Knox, iris ve  de parmak izi tanıma gibi çeşitli  Samsung şirketine ait kimlik doğrulama çözümleri ile birleştirildiği zaman, S-Pen'in dijital  durumdaki imzası e-ticaret pazarı içinde yeni istekler oluşturacaktır'' ifadelerine yer veriyor. 

Chae ayrıca, Samsung şirketinin şu anda birkaç tane ortak ile dijital imza çözümü üstünde çalışmakta bulunduğunu belirtti. Öte yandan bir tane mikrofona sahip bulunan yeni kalem ile alakalı çalışmaların sürdüğünü ise doğruladı. Mikrofon ile ilgili özelliğinin kullanım detaylarıyla alakalı da bir bilgi paylaşmadı. 
 
Samsung şirketinin dijital imzayı geliştirme ile ilgili  çalışmaları Galaxy Note 5  modeliyle başlamıştı. Güvenliğin ise yeni S Pen işlevselliği üstünde çok daha büyük bir odak noktası olabileceği düşünülmekte. Fakat imzalanmış olan  belgeleri fiziksel bir şekilde yazdırma gereksinimininde ortadan kaldırılacak olması gerekli. 
 
The Investor raporu içerisinde S Pen'in geliştirilmesi konusunda yardım etmekte bulunan Samsung şirketinin Japon ortaklarından Wacom'un sadece Galaxy Note modelindeki telefonlarında stylus kalem kullanımına odaklanacak olduğunu belirtiyor. Bu ise S Pen'in Note serisi için özel  bir durumda olmaya devam edecek olduğunu gösteriyor. 

samsung note s pen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.