Rusya'nın Bitcoin'i İstemediği Açıklandı

Rusya, daha önceki dönmeler içerisinde yapmış olduğu Bitcoin ambargosu ile beraber bütün dünyanın dikkatini çekmeyi başarmış idi.

Rusya'nın Bitcoin'i İstemediği Açıklandı

Rusya, daha önceki dönmeler içerisinde yapmış olduğu Bitcoin ambargosu ile beraber bütün dünyanın dikkatini çekmeyi başarmış idi. Geçmiş olduğumuz günler içerisinde Bitcoin‘in yeni bir takım rekorlar kırması üstüne gözler tekrardan Rusya’ya çevrildi lakin yapılmış olan açıklamaya bakılır ise Rusya Bitcoin istememe konusunda çok daha fazla kararlı gibi görünüyor!

Rusya'nın İletişim Bakanı  görevinde bulunan Nikolay Nikiforov geçmiş olduğumuz günlerde yapmış olduğu özel bir açıklama içerisinde Rusya’nın Bitcoin’in yasallaşma konusunu tekrardan gözden geçirmeyecek olduğunu da çok açık ve de  net bir biçimde açıkladı. Daha önceki seneler içerisinde Bitcoin‘i yasaklaması ile gündemde bulunan Rusya, bu özel kararından kısa bir zaman sonra vazgeçmiş bulunmasına karşın bir zaman sonra bitcoin ile ilgili tekrar sert yaptırımlar konusunda çeşitli mesajları da vermişti.

Rusya gibi Bitcoin isimli kripto paraya karşı durmakta olan ülkelerden bir başkası ise Çin olarak ön plana çıkıyor. Çin ise Bitcoin adlı popüler durumdaki kripto parayı yasaklayıp Bitcoin’in değerinin  çok ciddi bir  anlamda düşmesine sebep olmuş idi. Ancak Çin sebebiyle çok ciddi bir şekilde düşüş sağlayan bitcoin şu anda yükselişine yeni rekorlar kırarak ve de hiç bir şekilde ara vermeden devam ediyor.

rusya çin bitcoin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.