Rusya Şimdi de Bitcoin'e Gözünü Dikmeye Başladı

Estonya`dan hemen sonra Rusya da artık kendisini bitcoinini arz etmeye hazırlanmış olduklarını açıkladı.

Rusya Şimdi de Bitcoin'e Gözünü Dikmeye Başladı

Estonya`dan hemen sonra Rusya da  artık kendisini bitcoinini arz etmeye hazırlanmış olduklarını açıkladı.

Estonya'nın da devlet olarak kendisine ait bir sanal para çıkartmak amacı ile hazırlık yapmaya başladığını açıklamasının yankıları hala aralıksız bir şekilde devam ederken Rusya ise benzeyen planlarının olduğunu ilan etmiş oldu. Rusya ise, kendisine ait olan bitcoinini çıkartmaya başlayacak.

Rusya'nın Başbakan Yardımcısı  görevindeki Igor Shuvalov tarafından yapılmış olan açıklama içerisinde ise; ''Rusya blockchain teknolojisi ile çalışacak kendisine ait olan sanal para birimini devreye alma konusunda çeşitli planlanmakta.'' ifadelerine yer verildi.

Shuvalov'un vermiş olduğu bilgilere göre Rusya, kendisine ait olan sanal para birimini çıkartmak amacı ile uluslararası  bir düzeyde aktif  bir takım çalışma yürütüyor ve  de güvenlik konularının en baştan çözülmesi hedeflenmekte.

Shuvalov öte yandan, sanal para birimlerinin ulusal bir ekonomiyi çok daha riskli  bir şekilde değil, daha güçlü yapabilmesinin gerektiğini  açık bir şekilde vurguladı.


İnternet üstünden de e-vatandaşlık satmaya başlayarak dünyanın dört bir tarafında yer alan bireylere Avrupa Birliği'nde (AB) firma kurma hakkı vermiş olan Estonya da kendi bitcoinini çıkartma ile ilgili olarak bir takım hazırlıklara başlamış olduğunu geçtiğimiz günlerde resmi bir şekilde duyurmuş idi. Rusya'da görünüşe bakılırsa sanal paraya atılacak.

rusya estonya bitcoin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.