Rekor sıcaklık klima satışlarını 4 kat artırdı

Rekor sıcaklık seviyelerine ulaşılan Haziran ayında, tüketiciler serinlemek için çareyi klimalar ve vantilatörlerde buldu. Uzmanların sıcaklıkların, son 30 yılın rekorunu kırdığını belirttiği 29 ve 30 Haziran tarihlerinde sahibinden.com’da klima satışları geçtiğimiz yılın aynı tarihlerine oranla yaklaşık 4 kat arttı.

Rekor sıcaklık klima satışlarını 4 kat artırdı

sahibinden.com’un, 29 ve 30 Haziran 2017 tarihlerinde İkinci El ve Sıfır Alışverişkategorisindeki rakamlara göre klima satışları geçtiğimiz yılın aynı günlerine oranla %379 oranında arttı. Klimalar ortalama 1.100 TL’den alıcı buldu. Vantilatörler de bu tarihler arasında klimadan sonra en çok satışı gerçekleşen ikinci ürün oldu. Vantilatörler ise ortalama 200 TL’den satıldı.

 

Verilere göre en çok klima alan illerin başında 100 yıllık sıcaklık rekorunun yaşandığı belirtilen İstanbul yer aldı. İstanbul’u sırasıyla İzmir, Mersin ve Antalya takip etti.

 

 

sahibinden.com hakkında

Aksoy Group bünyesinde, 2000 yılında kurulan sahibinden.com, yenilikçi ürün ve hizmet uygulamaları ile kendi iş alanındaki standartların belirleyicisi olmaya devam ediyor. Mart 2017’de ayda 42,6 milyon aktif kullanıcının, 263 milyon kez ziyaret ederek, 8 milyar sayfa görüntülediği sahibinden.com; 500’den fazla çalışanı, 5 milyondan fazla aktif ilanı ve on binlerce ürün çeşidiyle Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformlarından birisi olma özelliğini taşıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.