Referandum Öncesi Hükümet Sosyal Medyayı Uyardı

Referandum öncesinde sosyal medya sitelerine yönelik BTK tarafından uyarılar geldi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, sosyal medya sitelerine uyarılarda bulundu.

Referandum Öncesi Hükümet Sosyal Medyayı Uyardı

Sosyal medya günümüzde kuşkusuz son derece yaygın bir biçimde kullanılıyor. Facebook, Twitter, İnstagram ve daha pek çok sosyal medya ağına yoğun bir ilgi söz konusu. Tüm dünyanın yanı sıra Türkiye'de de bu ağlara büyük bir ilgi hakimken bunu kontrol etmek isteyen BTK, referandum öncesinde asayişin bozulmasını engellemeye çalışıyor. 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Ömer Faruk Sayan, yaptığı açıklamada pek çok sosyal medya organını referandum öncesinde yalan haber yapılmaması için uyardıklarını kaydetti. Sosyal medyada vatandaşların yazdıkları bazı şeyleri hükümetin varlığına zararlı bulan BTK, bu noktada aynı şeylerin referandum öncesinde yaşanmasını istemiyor ve bu doğrultuda önlemler almaya çalışıyor.

ERİŞİM KESİLEBİLİR

Referandum zamanında büyük bir ihtimalle sosyal medya sitelerine erişim kesilecektir. Çünkü genellikle bu tarz durumlarda BTK çeşitli önlemler almakta. BTK tarafından yapılan bu uyarı eğer sosyal medya siteleri tarafından BTK'nın istediği seviyede karşılanmaz ise o halde erişimin kesileceğine kesin gözüyle bakabiliriz.

teknoloji btk sosyal medya referandum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.