Reddit'in Bu Kararı Çok Şaşırttı

2008 senesinden bu zamana kadar internet sitesinin kodlarını tamamen açık tutmuş olan Reddit, firmanın büyümesi ve de artık mecburi hale gelmiş olduğunu düşündüğünden dolayı kaynak kodlarını da kullanıma kapattığını açıkladı.

Reddit'in Bu Kararı Çok Şaşırttı

2008 senesinden bu zamana kadar internet sitesinin kodlarını  tamamen açık tutmuş olan Reddit, firmanın büyümesi ve  de artık mecburi hale gelmiş olduğunu düşündüğünden dolayı kaynak kodlarını  da kullanıma kapattığını açıkladı.

İnternet içerisindeki favori platformlarından bir tanesi olan Reddit, 2008 senesinde aldığı karar ile oluşumu yaşamda tutabilmek amacıyla kaynak kodlarını açık bir duruma getirmişti. Bu karar ise internet sitesinin büyümesi için çok büyük bir katkı sağlarken, bundan sonra kaynak kodlarına erişilemeyecek olduğu açıklaması yapıldı.

Reddit şirketinin bu kararı almasının arkasında yer alan neden, internet sitesinin artık farklı sitelerle bir  rekabet içerisinde bulunuyor olması ve firmanın daha çok büyümesi. Rakiplerinin rahat bir şekilde kodlarına erişebilmesinin önüne geçmeyi isteyen Reddit şirketi, internet sitesinin mevcut  kodlarını da  erişime kapatmış oldu.

Firmadan yapılmış olan resmi açıklamaya bakılır ise şirketin mevcut politikalarında ya da mevcut işleyişinde de herhangi bir  şekilde herhangi bir değişiklik olmayacak. Tabii asıl olarak siteye olan erişiminiz birazda olsa kısıtlanmış bir durumda olacak. Eski dönemler içerisinde sitenin tamamına tek bir seferde erişebilir iken artık  bundan sonraki süreç içerisinde Reddit'in parçalarına erişebiliyor olacaksınız. Reddit şirketi bu almış olduğu karar ile birlikte herkesi çok şaşırtmış oldu.. 

 

 

reddit kaynak kod rakip
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.