Ramazan Bayramı Tatili Açıklandı! İşte Bayram Tatili Süresi!

kamu çalışanları ve özel sektörü de ilgilendiren bayram tatili konusuna açıklık getirildi. Hükümetten yapılan açıklamayla Ramazan Bayramı idari tatil süresi belirlendi! Bayram tatili kaç gün olacak, hangi gün başlayıp ne zaman bitecek. İşte detaylar!

Ramazan Bayramı Tatili Açıklandı! İşte Bayram Tatili Süresi!

Ramazan Bayramı tatili konusunda gözler uzunca bir süredir hükümetteydi. Bu gün yapılan açıklamayla konuya açıklık getirildi ve Ramazan Bayramı için geçerli olarak tatil süresi belirlendi! 

Hükümetten yapılan açıklamaya göre, Ramazan Bayramı tatili, kamu kurumları, idari birimler ve özel sektör için geçerli olacak Ramazan Bayramı tatil süresi 9 gün olarak açıklandı! 

RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ 9 GÜN!

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte tatil planları da yapılmaya başlandı. Ancak bayram tatili süresinin kaç gün olacağı konusunda şüphelerin bulunması tatil planlarını olumsuz etkilemeye devam ediyordu. İşte bu noktada hükümetten yapılan açıklamayla Ramazan Bayramı tatil süresi açıklandı. Hükümetten yapılan açıklamaya göre Ramazan Bayramı tatili 9 gün olarak belirlendi!

Ramazan Bayramı Bakanlar Kurulu kararıyla 9 gün olarak belirlendi. Hükümet, 8 Temmuz Cuma günü kamu çalışanlarını idari izinli sayarak bayram tatilini tam 9 gün olarak belirledi.

Başbakanlık Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklama şöyle: "Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışanların 4 Temmuz Pazartesi günü yarım gün ve 8 Temmuz Cuma günü tam gün izinli sayılmasına ilişkin yazıyı imzalamıştır. Buna göre, kurum yöneticilerince gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede eleman bulundurulması kaydıyla, kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanlar, Ramazan Bayramı'nın arefesi 4 Temmuz Pazartesi günü yarım gün ve 8 Temmuz Cuma günü tam gün idari izinli sayılacaklardır."


Başbakan Binali Yıldırım'ın daha önce görüşme konusunda hiç bir görüşme yapmadıklarını söylemişti. Ancak, bugün alınan kararla birlikte Ramazan Bayramı Tatili 9 gün olacak. Kamu çalışanları 8 Temmuz Cuma Günü'nden itibaren izinli olarak sayılacak ve 18 Temmuz Pazartesi Günü'ne kadar istirahatli olacak.
Başbakan Yıldırım, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların 4 Temmuz Pazartesi günü yarım gün ve 8 Temmuz Cuma günü tam gün idari izinli sayılmasına ilişkin genelgeyi imzaladı. Arefe günü kamu çalışanları yarım gün çalıştıktan sonra istirahatli olacaklar.

 

 

ramazan tatili bayram tatili tatil kaç gün bayram tatili kaç gün
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.